Kryšpín

Jaká je výše pokut za překročení rychlosti ve Finsku?

Televize CNN uvedla mladík 24 let jel na čtyřicítce 80 dostal pokutu 120000 Eur / asi 3 miliony /. to je skoro likvidační

Nejlepší odpověď
Edison

Není to likvidační. Výše pokut se tam odvíjí od výše příjmu (nebo hodnoty majetku, nebo tak něco). Pro něj to bylo asi procento. Možná ani to ne.

Další odpovědi
hapiky

Tam ale i v jiných státech nejsou zákony tzv. pro kočku. Na jednu stranu dobré, na druhou má člověk pocit, že žije v policejním státě. Jistě, může se tomu vyhnout, ale prostě někdy může nějakou značku přehlédnout a potom mu zbudou jen oči pro pláč! Člověk je omylný, není robot.