Kryšpín

Vyřešila by měnová reforma státní dluh či nikoliv?

Máme dluh okolo 2,5 bilionů naškudleno okolo 5 bilionů a to ještě něco doma pod pelestí.

Odpovědi
Rokio

Možná ano, ale hlavně by došlo ke znehodnocení úspor a za českou korunu by pak nešlo skoro nic koupit.

aliendrone

Neexistuje NIC, co by státní dluh vyřešilo. I kdyby někdo přišel a za nás ho do centíku uhradil, tak by stačilo takových 10 let a jsme o5 tam, kde jsme nyní. To víš, dem(ent)okracie. :(

Pepa25

Ne. Státní dluh lze razantně „vyřešit“ jen státním bankrotem. Se všemi negativními dopady.
Měnová reforma ála 1953 bylo „přitažení uzdy“ vlastnímu obyvatelstvu. Nezaplatit státní dluh si netroufli ani komunisté (kromě těch echt bolševiků v r. 1917).

_Bůh_

Jak říká aliendrone, kdyby se chtělo, tak státní dluh nemáme, jenže my jej chceme mít. Viz Babišovo přidávání všem, jakkoliv na to nebyly prostředky. Prostě „po nás potopa“, hlavní je, když lidi řeknou „za Babiše bylo líp, ten nám přidal“, že to bylo všechno na dluh, už nikoho nezajímá. A už VŮBEC nikoho nezajímá, že jakkoliv Babiš důchodcům přidal, tak reálně měli vůči průměrné mzdě nižší důchod než za Kalouska, resp. tržní síla jejich důchodu byla nižší (nakoupili si méně věcí, jakkoliv měli na účtu větší hodnotu).