výplatní páska a její diskrétnost

může si mistr prohlížet moji výplatní pásku?

Nejlepší odpověď
Makina

Výši Vaší výplaty by měl vědět pouze člověk (lidé), který celé výplaty zpracovává, to bývají buď majitelé firem, většinou menších nebo přímo firemní účetní. Pokud Vám ale tyto peníze přímo od vedení nechodí na účet a rozdává Vám je Váš mistr, podívat se samozřejmě může. Pokud Vám Váš mistr výplaty přímo zpracovává, částku Vaší výplaty samozřejmě zná.

Další odpovědi
mosoj

Kdo jinej než váš mistr by měl vědět kolik berete !! On to má mít možnost ovlivňovat !

A pokud vím podklady pro výpočet mzdy a někde ještě celý výpočet, dává jenom mistr.
Pokud mu někde tuto pravomoc odmítají není to mistr ale chudák.

Jikra

Na posledním pracovišti kde jsem pracoval před odchodem do důchodu dostával každýzaměstnanec výplatní pásku v zalepené obálce.Každý dělník podepsal individualní měsíční základní složku mzdy jehož výši nikdo mimo vedení a účtárny neznal.Ale protože jsem dělal vedoucího směny a vykazoval mimo jiné i docházku tj.odpracované hodiny pro účtárnu tak někdy když náhodou něco nesouhlasilo např. počet hodin,příplatky za So+Ne a svátky nebo za odpolední,noční nebo přesčasy tak za mnou zaměstnanci s výplatní páskou chodili(já jejich plat samozřejmě viděl) porovnat s tzv.„šichtovnicí“ co jim nesouhlasí a popřípadně vysvětlit co a jak.Bylo to na dobrovolnosti protože mě mohli obejít a jit to řešit rovnou do účtárny.Proč chodit ke kováříčkovi kdyz mohli jít rovnou ke kováři.

tatanka

Dle mého se mistr podílí na tvorbě platu tím, že dle vykonané práce posuzuje a udílí finanční prostředky z pohyblivé části platu takže přibližně ví kolik berete. Jinak by se tak asi dít nemělo, ale znáte to, vždy jsou dvě možnosti.

Mapel

Nesmí! Výplatní pásku by měl každý dostat zalepenou pokud ji nepředává majitel nebo mzdová účetní. Nám vedoucí pobočky dává návrhy na prémie, ale nemá přístup na pásky. Ty dostáváme zalepené. Jen se pro kontrolu zeptá, že nám navrhoval prémie a zda je vedení firmy odsouhlasilo a dostali jsme je. O částce nepadne ani slovo.

Mistr jen potvrzuje odpracované směny a dává návrhy na odměnu. Nepoznal jsem mistra, který by dokázal spočítat mzdu (myslím jako komplet), počet odpracovaných hodin dokáže každý.

alexandra

Mapel má pravdu,mistr si nesmí výplatní pásku prohlížet a Vy ji musíte dostat zalepenou v obálce,to by ji musel odlepit,nebo nezalepenou ,ale pouze z rukou účetní.

slimaczek

Myslím, že výši vaší výplaty zná dost lidí.
1)personální, která vám k pracovní smlouvě přikládá platový výměr,
2)mzdová účetní, která výplaty zpracovává,
3)pokladní – pokud je a pokud vyplácí
4)vedoucí nebo mistr určitě ví, za kolik děláte.
Přesnou výplatu bude určitě znát jen mzdová účetní a vy.

Karma22

Dobrý den jak je to možné ze výplatní pásku dostává uklízečka pro všechny uklizecky a není v obálce a kde vše vidí a me to vadí

Karma22

Dobrý den jak je to možné ze výplatní pásku dostává uklízečka pro všechny uklizecky a není v obálce a kde vše vidí a me to vadí