keahi

Neměla by se výše výplaty orientovat spíše k průměrné mzdě než k minimální mzdě?

Dobrý den,
neměla by se výše výplaty orientovat spíše k průměrné mzdě než k minimální mzdě? Já osobně si myslím, že moje výplaty se orientují spíše k minimální mzdě.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Je normální a přirozená vlastnost mezd, že většina lidí má mzdu nižší než průměr.

Další odpovědi
Drap

To je vždy podle toho, co děláš a pro koho to děláš. Větší procento lidí nedosahuje průměrné mzdy.

elkon

Záleží na vzdělání, na pracovní pozici, její důležitosti, na kvalitě firmy i na schopnostech toho kterého pracovníka. Já jsem měl to štěstí, že jsem pracoval v podniku, kde byly některých profesích nadprůměrné platy a díky tomu mám i důchod, který je dost nad celostátním průměrem.

L.G.

No to víte, kapitalismus Vám dá odpověď, zaměstnanec se orientuje k minimální mzdě a zaměstnavatel se sám od sebe taky nerozdá, to všechno se rovná státní politice zaměstnanosti, krom toho se v našich končinách velí zaměstnaci být vděčný za to, že má práci , u zamestnavatele stejnou mincí a stejným vděkem totéž neplatí, právo se sice snaží o zplošťování tohoto vertikálního vztahu, ale to je jen tak na okrasu, v zaměstnaneckém poměru reálně převažují staré pořádky. Co by mělo být a není, tak tomu se říká už jen státní politika.

Schluker

Vyplata se orientujete podle toho co, pro koho a jak dobre delate. Na prumernou mzdu vetsina lidi nedosahne, divejte se spis na median. Kazdy proste nema na to, aby vydelaval velke penize. Kdyz jsem zacinal svou pracovni karieru tak jsem byl taky jenom kousek nad minimalni mzdou, dnes uz ji nastesti z daleka mavam.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

keahi

Děkuji za odpovědi, otázka ale je jestli se dá věřit průměrné mzdě? Český statistický úřad nespadá například pod Ministerstvo financí, kdyby ano tak bych té průměrné mzdě věřil víc.

Schluker

Da se tomu verit stejne jako ministerstvu financi. Oboje je zrizeno zakonem, takze v tomto ohledu mezi nimi neni rozdil. Je to statisticky udaj, neni duvod mu neverit. Nebo vam pripada moc nizka nebo vysoka?