Avatar uživatele
keahi

Neměla by se výše výplaty orientovat spíše k průměrné mzdě než k minimální mzdě?

Dobrý den,
neměla by se výše výplaty orientovat spíše k průměrné mzdě než k minimální mzdě? Já osobně si myslím, že moje výplaty se orientují spíše k minimální mzdě.

Zajímavá 0 před 1038 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Je normální a přirozená vlastnost mezd, že většina lidí má mzdu nižší než průměr.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

To je vždy podle toho, co děláš a pro koho to děláš. Větší procento lidí nedosahuje průměrné mzdy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Záleží na vzdělání, na pracovní pozici, její důležitosti, na kvalitě firmy i na schopnostech toho kterého pracovníka. Já jsem měl to štěstí, že jsem pracoval v podniku, kde byly některých profesích nadprůměrné platy a díky tomu mám i důchod, který je dost nad celostátním průměrem.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
L.G.

No to víte, kapitalismus Vám dá odpověď, zaměstnanec se orientuje k minimální mzdě a zaměstnavatel se sám od sebe taky nerozdá, to všechno se rovná státní politice zaměstnanosti, krom toho se v našich končinách velí zaměstnaci být vděčný za to, že má práci , u zamestnavatele stejnou mincí a stejným vděkem totéž neplatí, právo se sice snaží o zplošťování tohoto vertikálního vztahu, ale to je jen tak na okrasu, v zaměstnaneckém poměru reálně převažují staré pořádky. Co by mělo být a není, tak tomu se říká už jen státní politika.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Schluker

Vyplata se orientujete podle toho co, pro koho a jak dobre delate. Na prumernou mzdu vetsina lidi nedosahne, divejte se spis na median. Kazdy proste nema na to, aby vydelaval velke penize. Kdyz jsem zacinal svou pracovni karieru tak jsem byl taky jenom kousek nad minimalni mzdou, dnes uz ji nastesti z daleka mavam.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
keahi

Děkuji za odpovědi, otázka ale je jestli se dá věřit průměrné mzdě? Český statistický úřad nespadá například pod Ministerstvo financí, kdyby ano tak bych té průměrné mzdě věřil víc.

před 1037 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Schluker

Da se tomu verit stejne jako ministerstvu financi. Oboje je zrizeno zakonem, takze v tomto ohledu mezi nimi neni rozdil. Je to statisticky udaj, neni duvod mu neverit. Nebo vam pripada moc nizka nebo vysoka?

před 1037 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek