rob1

Kolik činí moje čistá mzda?

Pokud je hrubá mzda stanovena na 35 850,– jaká je potom čistá mzda za předpokadu, že osoba nemá děti, nestuduje, bez duchodu apod.? Mě čistá mzda vycházi na 26 760,– podle výpočtu na netu. Proč je tedy na vyplatní pasce 24 690,–? Žádné srážka ve vyplate nejsou… Otázka tedy zní, pokud vím hrubou mzdu, je vypočet čiste mzdy na internetu spolehlivy? Dale by mě zajímalo, zda je zamestnavatel VŽDY povinen platit příplatky za so a ne? Přikladám i foto vypl. pásky. Je v pořádku?

Děkuji za odpovedí

Nejlepší odpověď
ivzez

Nekontrolovala jsem celý výpočet, protože se na první pohled zdá,
že je rozdíl v neuplatněné základní daňové úlevě na poplatníka.

Sleva činí 2.070 Kč měsíčně a zaměstnavatel ji může uplatnit jenom v případě, že u něj máte podepsané prohlášení k dani z příjmu. Případně se neuplatní v případě, že zaměstnanec nastoupil později než první den v měsíci.

Srovná se to po skončení roku v rámci ročního zúčtování daně z příjmu,
které na základě písemné žádosti provede zaměstnavatel, nebo v rámci
daňového přiznání (podává každý sám za sebe).