Kazatel

Vymezili jsme se nějak diplomaticky před konfliltem na Ukrajině, aby se tato země nestala členem NATO?

Vždyť třeba to, že by v Mexiku hned vedle hranic USA operovaly jednotky Ruska nemůže nikdo ani myslet vážně.

Není tedy pravdou, že diplomatická řešení v rámci zajištění bezpečnostních záruk pro všechny, naprosto selhala a není třeba hledat chyby za dnešní stav i u sebe?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jak to myslíš „vymezlili jsme se“? Za nás vymezuje Washington, případně Brusel. My jen poslušně kýváme. ;) :D :D

Další odpovědi
Drap

My se nemáme jak vymezovat. Toto bylo dohodnuto a slíbeno Američany už tuším v roce 1991, že Nato se nebude rozšiřovat od Německa více na východ.

led

zadajte si do vyhľadávača „NATO“ a dozviete sa aj podmienky pre prijatie nového štátu do tohto zoskupenia.
Teoreticky stačí NEPODPÍSAŤ Prístupový protokol
Všimnite si aj čakaciu dobu, kým to prejde všetkými členskými štátmi
príklad Čierna hora 2015–2017
"I když se dnešní schůzky nejvyšších představitelů členských zemí NATO v Bruselu černohorský premiér již zúčastní, formálně se členskou zemí stane Černá Hora až za necelé dva týdny, 5. června 2017, a to kvůli schvalovacím procesům rozšíření Aliance.

NATO přizvalo Černou Horu ke vstupu koncem roku 2015, kdy se rozběhla přístupová jednání. Přístupový protokol, čili dodatek k Washingtonské smlouvě, který podepisuje každá nová členská země, podepsali zástupci Černé Hory 19. května 2016.

Aby se NATO mohlo rozšířit, musí tento přístupový protokol posléze schválit (ratifikovat) parlamenty všech stávajících členských zemí, což se v případě Černé Hory již stalo. Česká republika protokol schválila v loni (2016) v prosinci.

Zákon, kterým schválilo přístupový protokol Nizozemí 22. března, vstoupí v platnost 1. června 2017, čímž se ukončí celý ratifikační proces. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg posléze pošle Černé Hoře pozvánku, aby vstoupila do NATO."

Pozrite si Jak a proč Severoatlantická aliance přijímá nové členy
http://data.id­nes.cz/soubory/na_kni­hovna/A150217_M­02_008_FB1202_ROZ­SIROVANI.PDF

https://www.na­to.int/cps/cs/na­tohq/official_tex­ts_17120.htm

_Bůh_

Na Aljašce taky sousedí s Ruskem, nevím, v čem je Mexiko jiné. A už vůbec netuším, co by dělali Rusové v Mexiku.

A ani netuším, proč bychom se měli vymezovat. Jestli Ukrajina a Mexiko požádají o vstup do NATO nebo BRICS, to je jen a pouze jejich rozhodnutí. Více pod heslem suverénní stát.

Ukrajina souhlasila s denuklerizací, a jak se jí to „vyplatilo“. Jediná bezpečnostní záruka, která zaručí mír, je vstup do NATO a nuklerizace. To si Rusové pak nějaké operace dvakrát rozmyslí.

Kryšpín

Pokud by Rusko podpořilo Majdan v Mexiku a chtělo tam umístit zelené hračky tak USA by diplomaticky jednala a v žádném případě by Mexiko nenapadla.

led

Myslím, že do NATO by mal byť prijatý aj Madagadkar. Veď tam vládol gróf Móric Beňovský zo Slovenskej stolice. A tá predsa bola v centre Európy.

led

prepáčte preklep, akosi horšie vidím v paľbe svetového hnevu…
Prirodzene má to byť
Myslím, že do NATO by mala byť prijatá aj Madagaskarská republika na ostrove Madagaskar. Veď na ostrove v rokoch 1776–1886, tam vládol slovenský gróf Moric Beňovský, ktorý v Mauretánii, pri jej obrane aj zomrel.