bolak

Vydrží simkarta a paměťová karta do mobilu, pád do vody?

Můžou se nějak poškodit?

Nejlepší odpověď
beer

Bez problémů, vyzkoušeno ))

Další odpovědi
Rozamunda

myslím že jo

zzzzz

Vydrží, také to mám odzkoušeno, vydrží to i telefon, jen než se znova zapne, je ho třeba osušit.

emoil

z vlastní zkušenosti vím, že ano

Marty417

S telefonem to už tak jendoduché není.. I po osušení by se mohlo stát, že proběhne oxidace…

bolak

beer: a máš to vozkoušeno tolikrát, aby se to dalo považovat za statistickou jistotu? :)

A ještě pod dotaz, co celej mobil? když strčím někoho z legrace do bazénu a bude ho mít u sebe, jaká je šance že i po urgentním vylovení bude fungovat? A druhá věc, může voda nějak poškodit baterii tak aby explodovala?

Dochy

Co jsem viděl SIM a SD karty tak byly zalité v lastu. Mělo by stačit vytáhnout, očistit, vysušit (čím dřív, tím líp). U telefonu je to horší z několika důvodů:

  1. je komplikovanější (bude problém všechno vyčistit a vysušit)
  2. Zpravidla je v době namočení zapnutý (značné riziko elektrochemického poškození vodičů, poškození elektroniky kvůli svodovým proudům)

Šance na fungování je, ale chce to nejlépe ihned vylovit, a vytáhnout baterku pak vyčistit, vysušit…
(Úspěšně jsem rozchodil telefon do kterého mi vytekli rozmačkané jahody)
Baterie: Neměla by explodovat, ale vyloučené to není.

bolak

ty si schováváš do telefonu jahody? :)

Dochy

Ale obvykle ani ne. Jen žena si myslela, že potřebuju vitamíny, tak mně přibalila jahody do batohu do práce… Telefon byl pod nima.