martin319

Můžu mít mobil bez SIM karty?

ne na volání, ale na Messenger, na hry a na wi-fi…

Nejlepší odpověď
Klaproth

Pokud je vodotěsný, tak ho mýt můžeš.

Další odpovědi
anonym

Mobilní android telefon bez sim karty se dá používat plnohodnotně s připojením skrze WIFI hot spoty. Můžeš přes wifi dělat vše, zálohovat fotky na cloud, telefonovat přes viber/skype/mes­senger/hangou­ts, pořádat videohovory, konverence, procházet web, hrát a stahovat hry, aplikace z google play prostě cokoliv … sim karta skutečně není nutná. Budeš z toho mít de fakto plnohodnotný android tablet s menším displejem 🙂

Pokud si předplatíš nějaký tarif na skype, viber nebo google voice tak budeš moct dokonce i volat na běžná telefonní čísla přes wifi jako bys tam sim kartu měl. Dalo by se říci že služby operátora a sim karta jako taková jsou dnes přežitek, vše tak jako tak jde nebo snadno může jít přes obecné internetové připojení a to si můžeš zajistit i bez operátora.

Radius

Pokud ten mobil funguje bez SIM karty na to co potřebuješ, tak ano.

Jinak jsi udělal chybu v otázce, mělo tam být „mít“, takhle s tvrdým ý je to jako bys potřeboval mobil namáčet do vody, i když některé mobily jsou vodotěsné, tak by jim to asi nevadilo…

Dochy

Klasické volání bude možné pouze se spec aplikací, nebo standardním VoIP protokolem (modernější telefony už mají v sobě, ale musíš si někde zřídit VoIP konto – přidělí ti klasické telefonní číslo).

S pomocí mobilní sítě se možná stále dostaneš na nouzová čísla (alespoň 112) – na to bacha, pokud bys to dal jako bezpečně odpojený telefon dítěti.

Arne1

U starších mobilů můžeš mít problém. Máme doma jednu Nokiu, kterou používáme jenom jako budík. Ale musí v ní být nějaká – i nefunkční – SIM karta

magorvkleci

Jenom poznámka, že ke konfiguraci nového mobilu nebo po resetu do továrního nastavení je u některých typů potřeba formálně SIM kartu vložit a potom ji lze už napořád vyndat. Ta SIM prý může být i neaktivní, to jsem ale nezkoušel.

anonym

rozhodně ale doporučuji mít v takovém zařízení závislém na wifi hotspotech nějakou mapu hotspotů ve městě, například aplikaci WIFI MAP https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=i­o.wifimap.wifi­map&hl=cs nebo WIFIČ https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.epicqueststu­dios.wific