bolak

Jak funguje internet v mobilu na simkartě?

Když budu mít nějaký mobilní tarif dejme tomu s 500MB dat a budu v té době v dosahu pevnýho internetu (wifi modem), tak se ta data budou brát přednostně z pevnýho internetu a ty data na simkartě se začnou čerpat až ve chvíli kdy budu mimo wifi signál, a nebo pudou přímo ze simkarty a že už jsem připojenej na paušální modem ten telefon nebude zajímat?

Odpovědi
Jiří Bohumil

Pokud si na stavíš na mobilu WiFi a vypneš čerpání dat, „pojedeš“ na internetu ze sítě. Pokud si WiFi vypneš a zapneš čerpání dat ze SIM karty, pak „pojedeš“ na data.
Jestli mobil „upřednostní“ WiFi při zapnutí WiFi i čerpání dat, momentálně sice nevím určitě, ale mám dojem že ano. Tak to vyzkoušej. Mě už se teď nechce.:-)))

Arne1

Záleží, jak si to v telefonu nastavíš. Je to ve tvé kompetenci.

Hlada

Ano, je tomu tak. Protože jde ale o peníze, které v případě opomenutí nebo poruchy nemusí být malé, doporučuju zapnout mobilní data jen na nezbytně nutnou dobu a mít to tak pod kontrolou.

dubraro

Mobil se může připojit k internetu zpravidla dvěma způsoby: Bezdrátovým (wifi) připojením k lokální počítačové síti, která je připojena k internetu, nebo datovým přenosem pomocí mobilní sítě.
Na simkartě žádný internet není, jen informace, zda je telefon oprávněn používat datové přenosy v mobilní síti.
Telefony jsou zpravidla, ale ne vždy, nakonfigurovány tak, aby upřednostňovaly připojení k počítačové síti (wifi) před datovým přenosem, pokud jsou k dispozici obě možnosti. Pokud je jen jedna, použije se ta. Má to dva důvody: Datový přenos je náročnější na energii (rychlejší vybití baterie) a datový přenos je obvykle dražší. Uživatel má vždy možnost oba druhy spojení vypínat a zapínat a tím regulovat, které a kdy bude použito.