bolak

Vydrželi byste rok bez mobila?

briketka10: tak to je blbý, nemohla bys jim volat na adresy

A obecně, jak se teď docela často mluví o těch cenách operátorů, že jsou operátoři mezi sebou dohodnutý, tak kdyby se dohodla „stávka volajících“, že všichni do měsíce odejdou od svého operátora, dokud ceny neklesnou na polovic, byli byste schopný to vydržet?

(Chce to asi trochu představivost, zamyslet se nad tím, jak probíhá běžně váš den a jestli byste našli vždycky náhradní řešení za to „nevolání“.)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Proč ne? Vydržela jsem bez něj dvě třetiny svého života.

Další odpovědi
Quimby

Nejspíš jo, ale proč?

Tak pokud by se všichni z mého okolí dohodli na používá např. Skypu, tak nemám problém nemít SIM kartu.
Ale já nemám telefon jen na telefonování, je to už malý a hlavně přenosný počítač, na kterém můžu vyřizovat maily, hledat věci na netu, psát věci do školy, sledovat filmy na cestách… Takže zbavit se telefonu by prostě znamelo sebou nosit notebook, protože na papíru si prostě maily nepřečtu. A posílat dopisy je fakt nesmysl.

marci1

Klíďo píďo. Nejsem ta, která do něj ve dne, v noci "čučí! 🙂

quentos

Za předpokladu, že se dožiju 90 let, jsem bez něj vydržel pětinu života.
Takže nevidím důvod, proč ne, i když by to – zejména v pracovním životě – nebylo úplně jednoduchý.

briketka10

Ne.
Neměla bych čím telefonovat,
neznám adresy těch, kterým
volám.

bolaku

Ty máš nápady, jak bych jim asi volala na
adresy. To, jako vzít si tlampač a to volání
by se se ozývalo někam do Moskvy 😁

Mám jen pár e-mailů a na ty píšu. FB taky.

redy

Nenapsal jsi proč bych měla vydržet bez mobilu.
Ale jestli se ptáš jen tak, tak nevydržela, potřebuju ho z mnoha důvodl 🙂

gecco

Zrovna předevčírem jsem poslal do někam borca z callcentra, který se mi pokoušel prodat datový tarif – se slevou…
Asi čučel dost vyjeveně, když jsem mu řekl, že taková sleva je k pr*u – at se domluví na rozumné nabídce a tu mi pak může předestřít…
😉
Ta stávka je nesmysl, ale třeba den-dva bez volání, pokud by šlo o ýraznou skupinu lidí, by stačilo… Jenže – jde skoro o nic, takovou akci většího rozsahu těžko zorganizuješ…
___
Vydržet bez telefonu? – jistě, bez problému, stejně většinu věcí řeším přes Skype a mail…
Vydržet bez elektronické komunikace? – to už by bylo horší, protože na větší vzdálenosti se komunikace jinými prostředky výrazně zpomaluje… No – zase by se to muselo řešit organizačně – jako dříve…
😉

Emefej

Já určitě ano, naposledy jsem z mobilního telefonu volal na Nový rok. Horší by to měli ti, kteří desetkrát denně volají mě.

Drap

Nedělalo by mi to žádný problém.

Jiří Bohumil

Vydržet bych to, co se týká volání, asi vydržel. Ale nevím proč. Pevnou linku nemám už nejmíň 15 let a tak pro běžný život a běžnou nutnou potřebu používám, mimo e-maily, skype a FB, s lidmi kteří nepoužívají net a operativně a rovněž s úřady a lékařem, jenom mobil. A vzhledem k tomu, že volám opravdu pouze v nutném případě a „nevykecávám se“ provolám u svého operátora (a není to žádný „privát“) cca 60–90 Kč za měsíc. Stejně tak manželka. Takže není co řešit. Na léto občas používám na chatě, kde nemám net, data a tak si občas připlatím (hlavně na vyřízení mejlů), ještě 30–50 Kč za měsíc. To mám na druhé kartě, s kreditem. Takže mé náklady na provoz mobilu na sítích jsou docela přijatelné (i pro mne jako důchodce s nijak velkým důchodem). Takže o žádné stávce zatím neuvažuji. Pokud by byly ceny ještě nižší, to bych se ale také určitě nezlobil.
Jinak ale už bych postrádal mobil i hlavně, že bych jej nemohl používat jako prostředek k případné „nouzové“ komunikaci na netu, čtečku knih (když někde, případně na někoho) čekám, případně ke sledování filmů (rovněž v tomto případě), k přehrávání hudby, k ukládání a ukazování (pokud je zájem) fotek, videí, používání jako navigace, k překládání textů z cizích jazyků, focení a natáčení aktuálních situací, zjišťování údajů z jízdních řádů, lupy (když zapomenu brýle), vodováhy (když nemám po ruce originální) a dalších a dalších věcí, které dnes už mobil umožňuje.
Takže, k původní otázce, bez „mobila“ k telefonování bych se snad obešel, ale bez mobilu už asi ne. Je to vlastně malý počítač a docela univerzální zařízení v kapse, a tak mi rozšiřuje mé možnosti, jak vyplnění volného času, pokud není možno jinak a lepším způsobem a náhradu dalších, občas potřebných zařízení. Ale to zase neznamená, že si s ním „hraju“ a do něj „čumím“ stále. Ale, k výše uvedeným možnostem využití, určitě není k zahození.

da ny

Vzhledem k tomu, že při jedné z mých aktivit se moji klienti objednávají po telefonu a nemám již pevnou linku – ne.
Jinak bych se bez telefonu obešla.

Danina65

Copak my,drobátko odrostlešjší, ale nastupující generace, to by uz nešlo.My jsme měli rande, vdávali se a ženili.Dnes to prostě bez FB nejde

ivzez

Bez mobilU.

Ne, nevydržela, mám jej jako jediný telefon,
pevnou linku jsem zrušila už před 11 lety.

Používám jej jenom na volání.
Někdy nepotřebuji volat i několik týdnů, jindy
musím zavolat několikrát za den.

Klaproth

Vydržel, ale hodně moc by mi to komplikovalo podnikání.

pepe88

No člověk by vydržel bez mobila,ale jak by to vydrželi blbečkové co jsou placený za odposlech mobilu a sms?

Mc Merkurion

… no, vydržel jsem bez něj dlouho, vydržel bych bez teoreticky i dál, ale dost by mně bolely nohy (komu nejčastěji volám, je v došlapné vzdálenosti), jen nevím, proč bych to dělal …

… ale z důvodu ceny teda opravdu ne, můj paušál je tak nízký, je že menší snad být ani nemůže …

Nuk nuk

Určitě bych to vydržela. Pravda, možná bych si zpočátku připadala trochu nesvá, já ho totiž používám trochu jako hodinky s diářem, ale to by se po pár dnech poddalo. Možná bych spíš měla problém si na něj po roce znova zvykat :D
Na druhou stranu, nemyslím si, že bych tím nějak změnila marketingové smýšlení operátorů.

Tarzan

Mobil mám jen na SMS z banky.

Conchus

Jistě, protelefonuji v současné době 50 – 60 Kč měsíčně a podle klasika telefonní hovory stručně a jasně.

jirka F

Klidně bych vydržel mobil používám jenom v nutnosti.