Kohoutantoni

Vybledne po nějaké době vzkaz napsaný tužkou a nebo zůstane napořád?

Nejlepší odpověď
seraphico

Napořád je hodně dlouhá doba, to asi ne. Samozřejmě záleží na čem ten vzkaz bude. Jestli na ruce, tak vydrží pár hodin. Jestli na kvalitním papíru, tak vydrží bez výrazné změny i stovky let. Například kresba Archanděla Gabriela ze Zvěstování Panně Marii od Václava Vavřince Reinera z první poloviny 18. století, která byla namalována tužkou, je stále ve velmi dobrém stavu:

https://sbirky­.ngprague.cz/di­elo/CZE:NG.K_1180

Také záleží jak kvalitní ta tužka je a v jakých podmínkách bude nápis uchováván, protože na sluníčku vybledne téměř všechno. 😃

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.