sesednizkola

Vy, kdo žijete sami, nebo jste někdy žili sami, zdobíte si sami pro sebe vánoční stromeček?

Vážně se nějak nemůžu rozhodnout, jestli když bydlím v bytě sám si mám letos ozdobit jen tak pro radost vánoční stromek. Jak to řešíte vy?

Nejlepší odpověď
anonym

Musíš vědět sám zda ti to pocitově něco dává nebo ne. Pokud z toho nemáš žádnou emoci která za to stojí, pokud to neprobouzí vzpomínky nebo prostě jen nenavozuje příjemnou atmosféru v bytě tak se na to pochopitelně vykašli, ušetřiš strom 🙂 V opačném případě ale není důvod nezdobit. Já nejsem věřící a za Vánocemi nevidím vůbec nic z křesťanských tradic, ale vždy to pro mne byla kulisa šťastné rodiny, bez které jsem si zimu neuměl představit a nepřestával jsem stromek zdobit ani v období kdy jsem žil sám.

Další odpovědi
Kepler

Nezdobím. Na zdi mám jenom takovou malou koláž ze smrkových větviček a šišek (celoročně), kterou na vánoce opatřím pár vánočními ozdobami. Stromky mám radši v přírodě a nelíbí se mi ta jejich každoroční likvidace. No a ty umělé jsou jenom takové šidítko bez vůně.

zjentek

Letos neozdobím… a na jaro už možná nezaseju..