dust8

Vstřebává se upírům v žaludcích krev, nebo se stává jejich součástí?

Nejlepší odpověď
annas

Aby upír přežil, musí mít lidskou krev od opačného pohlaví. Tato krev ho udrží naživu., je to jeho potrava. Nesmí se vystavovat slunci a stále se živit krví.

Když upír kousne člověka, i když se krev smísí, člověk se v upíra nemění.

https://books­.google.cz/bo­oks?id=PJFBDwA­AQBAJ&pg=PT7&l­pg=PT7&dq=str%C3%A1v%C3%­AD+%C4%8Dlov%C4%9Bk+up%C­3%AD%C5%99+lid­skou+krev&sou­rce=bl&ots=3OZ­hzSGpZM&sig=AC­fU3U1ubPhVNuc­XPPQzdiPK6MdfgnUy-A&hl=cs&sa=X&­ved=2ahUKEwjvvqjQrMrpAh­XJ8eAKHaccB7YQ6A­EwBXoECAYQAQ#v=o­nepage&q=str%C3%­A1v%C3%AD%20%C4%8Dlov%C4­%9Bk%20up%C3%AD%C5%99%20­lidskou%20krev&f=fal­se

Upíři mají potřebu dýchat, ale mohou ji potlačit pitím čerstvé okysličené krve, typicky přímo z živého dýchajícího člověka. Dokáží na značnou dobu dech zadržet, a to až v řádu hodin, ale nedostatek kyslíku spojený s nedostatkem potravy postupně zastaví buněčnou regeneraci a následně skončí smrtí.

Upírova síla také záleží na objemu svalů. Velký svalovec bude silnější než dítě, avšak to se stane zcela nepodstatným, je-li onen štíhlý mladík výrazně starší, nebo pochází-li z nadřazenější pokrevní linie.

Už méně podstatné, je jak často se upír krmí, a jakým druhem krve (někteří lidé mají pro upíry vydatnější krev, než jiní).

Krátkodobě jeho sílu ovlivňuje i jak moc se vystavuje slunečnímu světlu." atd.

www.onvampires­.com/cz/charak­teristiky-upiru-a-vampirismus

Lukáš Pašek

ještě aby existoval:)