Víte někdo, jaký přípravek se přidává do vodní lázně na rehabilitacích?

Doplňuji:
Sůl to nebude. Ty ostatní přísady taky ne. Jedná se o vany, kde se voda nevypouští a pacienti si tam postupně chodí máchat svoje končetiny. Takže nejde o nic na jednotlivá onemocnění, ale univerzální prostředek. Strašně mi to vysušuje kůži a nevím si rady,co na to použít. Tělové krémy nefungují a já jsem samá šupina. Asi ze mne bude brzy ryba.

Nejlepší odpověď
briketka10

může to být roztok se solí s přídavkem vápníku, hořčíku, záleží na chorobě..
i s jinými olejovými, nebo bylinnými přísadami..
Doplňuji:
tak proč se nezeptat rovnou v těch lázních že ?
co tam dávají, když to tak vysušuje nohy..
a navíc univerzální..

to dávali dnes film Univerzální voják s Van Dammem..

já se jezdila válet v bahně do Toušeně u Prahy do kádí..

Další odpovědi
Illines

Byla jsem v laznich a z vody jsem citila sul.

hanulka11

mohla by to být softalanová koupel , při ní se člověk neoplachuje a ta látka působí ještě dlouho po koupeli byla jsem na ní v Třeboni

také jod ve vanách často bývá a ten hodně vysušuje
já pokud něco absolvuji, zeptám se co ve vaně je …jsem totiž hrozně zvědavá do čeho lezu

pokud ti koupel velmi vysušuje pokožku upozornila bych na to …třeba není pro tebe vhodná …určitě ti poradí přímo v lázních
Doplňuji:
zřejmě to zařadili do aktualit jako aktuální problém

mosoj

Jen se zase pohádejte pro blbost !!

Podle mého mínění, pokud jak říkáš, se vana nevypouští tak ti vadí nějaký desinfekční prostředek zřejmě na bázi chloru !!!

anonym

Ad Mosoj – nejspíš máš pravdu. Prohrabala jsem teď věci, které tu mám ještě po povodni a mám pocit, že by to mohl být Chloramin. Jestli se to může dávat na rehabkách do vody, tak to je cítit stejně. Díky. Teď už si s tím poradím – do vody už nevlezu!

anonym

Illines a Hanulko, jenže ta otázka byla opravdu přeřazená v anketách. Hodně usilovně jsem přemýšlela proč. Proto jsem zareagovala tak, jak jsem zareagovala. Nechápu ale, proč si myslíte, že se urážím. Urážlivá nejsem. Pokud na něco upozorním, tak proto, že to není v pořádku. Ale stejně tak mne neurazí, když někdo na botu upozorní mne. Všichni jsme tvorové omylní, ne? Nechci tu působit jako rušivý živel. Neznám ještě Vaše reakce a Vaše povahy, takže nechtě asi občas přestřelím. Jenže nemám zlé úmysly, ani neurotické reakce. Prostě se ptám, odpovídám a snažím se reagovat. Taky se snažím v praxi ověřit rady, které tu dostávám, zkoumám jak to vypadá s kodexem, radami k bodování apod. Prostě se učím. Tak mi dejte čas, abych to rychle pochopila. Pořád to tady beru jako smysluplné využití času, hru a zábavu. Spíš než odkazy se snažím psát odpovědi ze svých zkušeností a z praxe, protože já bych je v takové podobě také uvítala daleko raději než odpověď, že si to mohu někde vyhledat. To si to potom mohu opravdu vyhledat přímo a nemusím se ptát. Jenže to beru podle sebe, že se ráda něco nového dozvím a myslím si (možná naivně), že to tak berou i ostatní. Z Vás dvou a ještě asi tří dalších žen mám pocit, že Vám to skutečně myslí, proto se tady s tím textem vypisuji a byla bych moc ráda, kdybyste konečně můj postoj pochopily. Nejsem vůči nikomu tady v opozici a nemám chuť si na něčí úkor něco dokazovat. Proč? To bych dokázala akorát to, jaký jsem ubožák.

anonym

Všem Vám děkuji za rady. Nejblíž pravdě bude asi Hanulka. Chodím jen na rehabilitace do nemocnice, ne do lázní. Tady se v jedné vaně na reheb. nohou vystřídá asi 15 lidí denně a je mi jasné, že se do vody něco přidávat musí. Když ta voda zůstává napuštěná celý den a nemění se, jinak by to nešlo. Poprvé to bylo v pohodě. Ve středu už mne kůže na celých nohou svěděla a nepomáhalo ani mazání. Včera jsem se po rehabilitaci drhla hned pod sprchou v nemocnici mýdlem a stejně to zlobí. Typovala bych to na chloramin, ale nejsem si jistá. Taky nevím, čím by se to dalo zneutralizovat.

anonym

Toto je podle Vás otázka do ankety? Takže moje zdravotní problémy jsou anketní otázka???? A který chytrák na to asi přišel?
Takže, když jsou mé otázky nevhod, nechám si je pro lidi, kteří mi s nimi budou ochotnější pomoct a nebudou se chovat jako baziliškové. Zřejmě bude lepší zeptat se přímo na rehabilitacích a nehledat zkušenosti někoho, kdo určitě na vodoléčbu také mohl chodit, tady.

hanulka11

Ocko kdo tady napsal, že jsou to otázky do ankety? Nikde nevidím, že by se někdo zmínil......jen mě udivuje, že chodíš na procedury a nevíš na jaké …to opravdu nechápu .Prosím a hned se neurážej, káráš tu lidi jak se chovají a sama se hned urazíš…jak my asi máme vědět co máš ve vaně …je tolik možností , tolik přísad…

briketka10

jestli otázku nepřesunuli, tak správně patří do políčka ZDRAVÍ a musím souhlasit s hanulkou11 nejsme vševědoucí..