Rokio

Víte, kolik stála jablka za času Adama a Evy?

Božský hněv.

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě o jablka nešlo, totiž jabloně se v ráji nepěstovaly. Navíc prodej tehdy ještě neexistoval a nebyl nutný. , Adam a Eva přece nepotřebovali ovoce prodávat, stejně tak i svým dětem…

"V náboženských textech se o druhu ovoce buďto vůbec nehovoří, anebo najdeme jen nejasnou zmínku, avšak v žádném případě není řeč o jablku.

Z každého stromu rajského svobodně jísti budeš; Ale z stromu vědění dobrého a zlého nikoli nejez; nebo v který bys koli den z něho jedl, smrtí umřeš,“ (Gen, 2:16, 17). Tak je v Bibli popsáno Boží zapovězení stromu, jehož ovoce se nesmí Adam a Eva ani dotknout.

Zřejmě došlo k chybě v překladu – mălum“ – zlo. Jenže to se velmi podobá latinskému slovíčku „mālum“ – jablko.

Na Blízkém východě, kde se odehrávají biblické příběhy, nejsou
totiž dříve jabloně právě obvyklé. O jakých plodech tedy Bible hovoří?

Kandidátů je nepřeberné množství – např. broskve, – = perské jablko, hrozny, cedráty, granátové jablko, dokonce durman = jablíčko lásky.

Ať již bylo zakázaným ovocem cokoliv, poselství zapovězeného plodu (a zakázané přece chutná nejvíce) v každém případě přetrvá."

https://enigma­plus.cz/ktere-ovoce-utrhli-eva-s-adamem-ze-stromu-poznani-jablko-to-mozna-nebylo/

Další odpovědi
Roman71

Božím záměrem nebylo tady vybudovat finanční systém, aby mohl vydělávat na tom, co jeho stvoření potřebují k životu.. k čemu by Bohu byly peníze, že?
Vše dal svým stvořením k užitku zdarma. Obchodní komoditu z toho udělal až ziskuchtivý člověk 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.