Karol73

Jak se říká víle, když je to muž?

Vílák? :D

Odpovědi
quentos

Výskyt víly mužského pohlaví zatím nebyl zaznamenán, takže nijak http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C3%A­Dla … fantazii se meze nekladou…

anonym

Vilný…
😉

Sinsin

Zrovna jsem četl jednu knihu, kde spisovatelka nazývá muže od Víly: -Vílník-
Já osobně bych ale dal přednost: -Vílák-

Myslet si, že žádné mužské víly neexistují je blbost, protože by Víly brzy vymřeli.

Já si společnost Víl představuji tak, že mají matriarchát, tj.: Ženy vládnou, a že o domácnost se starají Vílníci/Víláci, proto o nich skoro nikdo nic neví.

Bubla

Neexistuje vílák, ale existuje okurkový lák.