maruš

Videokazety.

Zajímalo by mě,co děláte s videokazeta­mi,které již nepoužíváte? Mám je vyhodit nebo je to tříděný odpad nebo se dají použít nějak jinak? Děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
hanulka11

já je dovezla známým, bylo jich mnoho…jsou oba v důchodu a mají čas koukat na filmy …tak ať si to proberou a pak si vyřešej co s nimi.....jistě je potěší filmy, které neviděli…
zbavila jsem se rozhodování …kam s tím?…

Další odpovědi
Rocker

Jde o to,co na nich máš nahrané.Dají se převést na DVD,i když s trochu horší kvalitou.Já je mám všechny v krabici ve sklepě,až jednou bude čas,musím je probrat.

terry

Mám to stejně jako Rocker

led

Skúste si pozrieť staršie odpovede, medzi nimi aj moju
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-staryma-videokazetama :
„Ak je obsah hodný uloženia, v žiadnom prípade by som ich nelikvidovala. Majú lepšie archívne schopnosti než CD a DVD.
Pokiaľ ide o likvidáciu, na ochranu údajov stačí prejsť silným magnetom cez pás. Pás potom môžte využiť rôznym spôsobom v domácnosti. napríklad záves do dverí… určite sa v okolí najde nejaký domáci kutil, ktorý ich využije.
PS.
mne sa archív starých nahrávok a negatívov zišiel, až teraz (najstarší spred 50 rokmi) som ich začala digitalizovať, CD tak dlho nevydržali“

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­72&q=videokaze­ty&sa=Vyhledat

anonym

Pokud jsou to rodinne snimky, nebo snimky na kterych mi zalezi, tak urcite prevod do digitalu! Pokud se jedna o filmy, likvidovat pres sberne dvory, dnes se daji stahnout na netu v daleko lepsi kvalite, nez je VHS.