chiiara

Co se starýma videokazetama?

hledala jsem na netu a skoro nic nenašla…hledám lepší řešení než popelnice. díky
Doplňuji:
michale, nebavím se o obsahu, ten je mi putna…jde mi o to, kam je fyzicky dát, když nechci, aby se válely doma.

Nejlepší odpověď
anonym

Už se to tady řešilo, viz odkaz.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-mam-delat-se-staryma-kazetama-kde-se-to-likviduje

Další odpovědi
Georgo2010

Videokazety nepouzivam asi 10 let,mam je zatim uschovany ve skrini a pod posteli.Obsah je dobre archivovat do digitalni podoby pres usb grabber.Urcite nevyhazovat jen tak ledabile do popelnice,aby si treba zvedavy soused prehral osobni nahravky.Asi bych si vymotal cely magneticky pasek z kazety a roztrihal na male kousicky nebo pouzil skartovacku,vyhodil do komunalniho smiseneho odpadu,zbytek do plastu.

led

Ak je obsah hodný uloženia, v žiadnom prípade by som ich nelikvidovala. Majú lepšie archívne schopnosti než CD a DVD.
Pokiaľ ide o likvidáciu, na ochranu údajov stačí prejsť silným magnetom cez pás. Pás potom môžte využiť rôznym spôsobom v domácnosti. napríklad záves do dverí… určite sa v okolí najde nejaký domáci kutil, ktorý ich využije.
PS.
mne sa archív starých nahrávok a negatívov zišiel, až teraz (najstarší spred 50 rokmi) som ich začala digitalizovať, CD tak dlho nevydržali

Michal Kole

Skoro každé video studio nabízí převod na DVD, není to nic složitého. pokud máte doma starý videorecorder a grabber (stojí to cca litr) a S-Video Kabel ze Scartu tak si to můžete převést i doma.

iceT

Řekla bych,že se určitě najde skalní fanoušek VHSek,takže bych zkusila dát inzerát,poptat se po známých…pokud jsou pásky nepoškozené,třeba se určitě někdo najde.

lexx

DVD player máš ? Sežeň si combo (LG, Samsung, Toshiba…) má navíc mechaniku VHS a můžeš přehrávat DVD i kazety na jediném přístroji. Některé umí kopírovat přímo z VHS na DVD-R.

led

pre tých, čo by chceli digitalizovať videofilmy:
treba mať možnosť nahrávania videosignálu do PC. V Lídli občas je dostať „videograber“. Je to USB kľúč so vsupom z videa. Stačí si kábel z videa pomocou redukcie (v balení) zapojiť do USBkľúča a pomocou priloženého software stiahnúť film. Funguje to, akoby ste ten film púšťali v TV (miesto toho to ide do PC). Nemala som problém ani s kódovanými. Pozor ale zaberá to veľa času počítajte s priemernou dĺžkou nahrávania – dĺžka filmu x 1,3.
Ak by sa vám to nepodarilo v Lídli, niečo podobné som videla aj v Nay alebo Datart. Skúste si zadať do prehliadača:
videograber predaj
po takomto stiahnutí si potom môžte záznam aj upraviť, vystrihať a napáliť na DVD.
Veľa šťastia a zábavy pri digitalizovaní.