annas

Víc hlav, víc blbostí? Blbost je velký dar přírody. Činí člověka šťastným, protože vítr ve vlasech myšlenky rozežene.

Autorem aforismu v 1. a 2. větě je Vladimír Komárek. Kdysi jsem slova slyšela v rozhlasovém vysílání.

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/photos/d%C4%9Bv­%C4%8De-vlasy-fouk%C3%A1n%C3%AD-blond-%C5%BEena-1246525/

Nejlepší odpověď
Drap

Zřejmě to neplatí universálně, ale dobrý pocit, když má člověk vítr ve vlasech, může přinést i nové neotřelé myšlenky. S tou blbostí to asi nebude také tak jednoduché. Zřejmě záleží na míře blbosti. To je ovšem další veličina kterou je velmi obtížné, či nemožné nějak měřit. Někdy i vyřčená blbost může moudrým přinést řešení.

Další odpovědi
anonym

No takhle, pokud je víc prázdných hlav, tak možná ;), ale pokud jsou tam smíchání lidé s různou inteligencí, tak to mou část odpovědi vyvrací a tudíž to vyvrací i samotnou otázku.

Hlada

To je volovina.
Zanedbáme-li statistickou chybu, tak procento blbosti je konstantní v jakkoli velkém vzorku.

Ametyst

jak odhalit blbost lépe než v debatách a diskuzích a střetech názorů? Nad těmito metodami se ovšem smráká a do popředí se derou jedině správné názory, o kterých se nediskutuje, natož pochybuje.

EKSOT123

Víme sice, že je to v průměru naopak, ale někdy se holt zadaří. Pokud chceme tohoto paradoxu dosáhnout cíleně, stačí sejít z Boží cesty a považovat se za bohy. Potom dokonce výsledek bude přímo úměrný inteligenci účastníků – čím větší IQ, tím větší celková blbost.
Ze zpráv z internetu: V listopadu 2011 se po podivnývh výbuších u Namíbijské vesnice Onamatunga našla dutá šestikilová kovová koule o průměru 35 cm. Podle komentářů čtenářů článku převládl tento názor: „Vzhledem k tomu, že je to dutý, mohlo by se jednat o centrální mozek lidstva!“
Ale jak jsem řekl, většinou je víc hlav ku prospěchu:
Víte, proč chodí policajti často se psem? Víc hlav, víc rozumu.
A pozor, vítr naopak také umí podstatně zvýšit IQ – díky písku (považujeme-li písek za nosič informací). Jak vidíme, u blondýnky podstatně efektivněji. :
Blondýnka na pláži: „Mám plnou hlavu písku!“ Bruneta: „Zajímavé, mně se to dostalo jen do vlasů.“

zjentek

A já jsem zjevně blbec, bo nechápu co s tím vším má vítr. Přece když už jsem ten dar být blbcem (tedy podle všeho být šťastným) od přírody dostal, tak jakej vliv má na celej tento fakt skutečnost, že mně fouká do vlasů?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

zjentek,

opakuji, je to nadsázka, jako většina aforismů či výroků. Samozřejmě, že vítr nemá na myšlení vliv, jde o využití asociací , představivosti.

annas

Hlada,

u přísloví či aforismů nejde o statistiku, ale o nadsázku. Třeba v diskuzi či u různých akcí často nevítězí rozum, ale opravdu hloupost.

U některých jedinců je hloupost daná od přírody, často jednají jako by opravdu rozum postrádali, jiní ho ztratí při manipulaci v davu apod.

Navíc jde o zábavu.

annas

Dříve jsem klikla, ale jde o názor, i když s ním nesouhlasím, stejně beru s rezervou vyjádření odolena

Ale nejde o odborný dotaz, takže děkuji za odpovědi.