Kazatel

Ví se, jestli chce Rusko zaútočit pouze na pohraničí Ukrajiny, kde utlačují rusky mluvící, nebo na celou Ukrajinu?

Nebo tato informace je pro válečné štváče a dodavatele vojenského materiálu nepodstatná, hlavně když ne/vypukne konflikt?

Odpovědi
_Bůh_

???
Utlačovaná menšina není ani zdaleka důvodem pro válečné manévry. Pro takové situace je zřízena Rada Evropy jako diskusní fórum.
Rusové mohou kdykoli odejít zpět odkud přišli na Sibiř. Nicméně samozřejmě „utlačovaní Rusové“ jsou jen blábol propagandy. 70 % příhraničních obyvatel podporuje Ukrajinu. Proto bylo neoznačeným ruským vojákům na Donbase doporučováno, aby nenavazovali kontakty s civilním obyvatelstvem – poměrně logicky jsou civilisté naštvaní na agresory, kteří překročili hranice.

paul1

Nikde jsem se o utiskování nedočetl, ani neslyšel od nějakých zahraničních zpravodajů.. A silně pochybuji o tom, že nějaké „utlačování“ by byl důvod někoho na cizím území napadnout a zabíjet tam lidi. To je hrubé a nelidské porušování mezinárodního práva a neobstojí tu žádná obhajoba.

Emefej

Ochrana utlačované menšiny v pohraničí už v Evropě byla. Jak to dopadlo víme.

Disraeli

Nn, oficiální zdroj tvrdí, že Rusko chce zaútočit na Wakandu. ;)

da ny

Obávám se, že se neví nic :/ nebo nechce….

@ _Bůh_
Nejsem rusofil (to na vysvětlenou). :)
Uvědomte si prosím, že ty „důsledky“ se táhnou do hlubší historie. Kde v dané oblasti žili především Rusové.
V roce 1774 se Krymský chanát dostal v důsledku nově pod nadvládu Ruského impéria. V roce 1783 pak carevna Kateřina Veliká Krym přímo anektovala a v následné rusko-turecké válce v letech 1787–1792 tento územní zisk potvrdila.
Následovala (y) Ruská občanská válka. Krymská autonomní SSSr (1921).

Druhá světová válka Krymští Tataři obviněni z kolaborace s Německem. V roce 1945 byla Krymská autonomní SSR nahrazena Krymskou oblastí.
Ta byla původně součástí Ruské SFSR, ale 19. února 1954 vyhlásilo předsednictvo Nejvyššího sovětu, že se Krymská oblast stává součástí Ukrajinské SSR. Též proto, že zemědělský Krym je závislý na dodávkách vody a elektřiny z Ukrajiny.
Prvním tajemníkem strany N. S. Chruščov (1053 – 1964)

Anexe Krymu Ruskou federací byla vyvrcholením politické krize na poloostrově Krymu na jaře 2014. Latentní krymská krize se vyostřila po sérii občanských protestů na Ukrajině zvaných Euromajdan.
KRYMSKÁ VLÁDA vyvolala 16. března 2014 za tohoto stavu referendum, které ukrajinský Ústavní soud považuje za protiústavní.
Rusko začlenilo na žádost parlamentu Republiky Krym jak Krym, tak město Sevastopol do svého státního území.
Představitelé Ukrajiny považují anexi za nelegální. Jen Rusko, které tuto událost představovalo jako obranu etnicky ruských obyvatel Krymu, a několik málo dalších zemí dosud uznalo ruskou anexi poloostrova.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Anexe_Krymu_Rus­kou_federac%C3%AD
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nikita_Ser­gejevi%C4%8D_Chr­u%C5%A1%C4%8Dov

My máme dostatek informací ze strany Ukrajiny a Ukrajinců. O referendu(přání obyvatel Krymu a většině Rusů, žijících, před Anexí Ruska, o jejich životě tam/NÁZORECH, STRACHU, tam také NEVÍME NIC.

Kryšpín

Rusko straší Banderovcům přejdou chutě na Dombas / pro nevěřící stačí se podívat koho každý rok oslavují na UK / zápaďáci budou z Ukrajinou kšeftovat a vše pojede ve starých kolejích Putin bude spokojen a děda Biden opět odloží odhad kdy bude válka.

Kazatel

Je to situace již od roku 2014, kdy Rusům zakázali mluvit rusky, když srovnáte práva, jaké mají menšiny u nás, tak je to bezprecedentní. Na toto téma třeba z roku 2021 zde: https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-svet/ukrajinstina-rustina-spor-uredni-jazyk-zakon_21011619­43_onz

O ostřelování celých měst a vesnic ukrajinskou armádou bez ohledu na zabíjení nevinných civilistů a humanitárním exodu, kdy Rusko poskytlo azyl jen v roce 2014 asi milionu Ukrajinců, ani nemluvě. https://www.ty­den.cz/rubriky/zah­ranici/rusko-a-okoli/kvuli-valce-uteklo-do-ruska-skoro-milion-ukrajincu_316804­.html

_Bůh_

To jsou ale všechno události v důsledku ruské agrese v roce 2014. Putin vedle nasazení ruských vojáků přiznal, že aktivoval jaderný arzenál. Blázen.

Kazatel

Každý si ti události pamatujeme očividně jinak, "Když se na Ukrajině měnila moc, tak toto hnutí, které bylo všechno jen ne demokratické, bylo převratem, při němž bylo zabito 50 lidí. Šlo o následující: Ukrajina jde na Západ, u Ruska není co hledat, v EU bude med a mléko,” https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/clanek/ne­jednotne-chorvatsko-pri-eskalaci-na-ukrajine-my-hasit-nebudeme-vzkazal-prezident-40385102

_Bůh_

Nerozumím, co s tím má společného ukrajinská vláda. Otázka byla na ruskou agresi.

Kazatel

A odpověď na otázku?