Avatar uživatele
annas

Většinou lidé znají výši životního a existenčního minima. Co myslíte, vědí také, kolik činí životní minimum lásky?

  1. Je rozdíl mezi mužem a ženou?
  2. Má pravdu Jan Sobotka? „Měla ho plnou hlavu, nosila ho v srdci, ale nyní jí leží v žaludku.“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? vagra, johana 56, Drap, fcoop, briketka10, rouzi, dubraro, anonym, Henry1660 před 2330 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

Odpoveď byla označena jako užitečná

Sám o sobě to člověk asi ví nebo alespoň tuší. Třeba já se nacházím prakticky celý život pod tím minimem a následky jsou patrné.

Citátu Jana Sobotky bych kontroval jiným:
Muž nosí tělo ženy ve své mysli.
Žena nosí mysl muže ve svém těle.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… 1) podle mne není, tady si myslim,že příroda ohledně rovnoprávnosti zafungovala dobře …

… 2) nevim jak Sobotka, ale co já znám rozejitý, tak maj ex v jiný části těla (… u zádele) …

… Roman71: nedá mi to: „Manželky, podřizujte se svým manželům, jak se to sluší v Pánu.“ >>> to myslíš vážně? otázka je o lásce, ne o otroctví!

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nevědí. Na rozdíl od životního a existenčního minima, které je měřitelné, tak na měření lásky doposud nebyl vynalezen měřící přístroj. Nehledě k tomu, ýe v tomto se hodnoty velice často mění, podle nálady, momentálního rozpoložení, současných pocitech a ve spoustě dalších věcí. Nezbývá než minimum této hodnoty odhadovat subjektivně. Maximální výše může narůstat do nekonečna, takže okamžité měření také neni možné.
Je to obdobné jako s lidskou blbostí. Tu taky můžeme u různých jedinců pouze odhadovat, ale změřit nejde

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Vědí: Je to maximum. Myslím, že mezi mužem a ženou v tomto ohledu žádný rozdíl není.

Citát pana Sobotky mi k tématu „nesedí“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Rozdíl mezi mužem a ženou je.
Řekla bych, že většinou miluje muž
více než žena. Žena se chová k muži
majetnicky.

Štěpán Doležal – Životní minimum lásky
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=lRRBki3RjNs

Opravuji. Napsala jsem nelogickou blbost :O

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Jediné, co vím, že mezi potřebou lásky a rostoucím věkem je nepřímá úměra. Dítě potřebuje rodičovskou lásku jako sůl, jinak z něho vyroste citový mrzák. No a starší lidé už tak na lásce závislí nejsou. Pan Sobotka má pravdu, bohužel se tak vyvíjí většina manželství.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Jedna moudrá kniha radí:
„Manželé, milujte stále své manželky, právě jako i Kristus miloval sbor a vydal se za něj … Takto by měli manželé milovat své manželky jako svá vlastní těla. Kdo miluje svou manželku, miluje sebe, neboť nikdo nikdy neměl v nenávisti své vlastní tělo; ale živí je a něžně je chová, stejně jako i Kristus něžně chová sbor.“ (Bible, dopis Efezanům 5:23, 25–29)

„Manželky, podřizujte se svým manželům, jak se to sluší v Pánu. Manželé, neustále milujte své manželky a nebuďte na ně hořce rozhněvaní.“
(Bible, dopis Kolosanům 3:18–19)

No, posuďte sami.. Praktické a moudré rady i v dnešní době, že?
Mně se tedy osvědčily.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Myslím že životní minimum lásky vyžaduje opakované hojné přesdržky, hezký den!

P.S.: Kdyby lidé znali výši minima, ustavičně by se nezvyšovala ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Dávám body jako poděkování za reakci. Nejde totiž o odborný dotaz, ale názor.

Romane71,

když čtu slova: „Manželky, podřizujte se svým manželům, jak se to sluší v Pánatd atd.“,

jsem v šoku. Vaše bible dělá z žen méněcenné bytosti, nesvéprávné tvory, které mají sloužit mužům.

Vaše partnerka vyznává či bude vyznávat toto učení, takže je/bude spokojená v roli „otrokyně“. Ona vlastně pochybovat ne může, jinak by byla vyloučena z vašeho společenství.

před 2329 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Annas

Naše Bible? Přečtěte si kterékoliv vydání a najdete tam to samé. My jsme si toto Stvořitelem dané uspořádání nevymysleli. Není třeba být v šoku. Manželky v našich rodinách nejsou žádné otrokyně, ale milovaná stvoření. Samozřejmostí je, že manžel v křesťanské rodině není žádný despota, ale milující partner. Moje manželka není žádná „puťka“, která by nesměla říct svůj názor, ba naopak. Miluji ji a respektuji. Tudíž žít podle biblických zásad je víc než praktické i v dnešní době, kdy se například v České Republice rozpadne 50 procent oddaných párů :)

Mimochodem, upřímně, překvapuje mne, jaké nepodložené předsudky máte o křesťanském způsobu života.

před 2329 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek