annas

Většinou lidé znají výši životního a existenčního minima. Co myslíte, vědí také, kolik činí životní minimum lásky?

  1. Je rozdíl mezi mužem a ženou?
  2. Má pravdu Jan Sobotka? „Měla ho plnou hlavu, nosila ho v srdci, ale nyní jí leží v žaludku.“

Nejlepší odpověď
dubraro

Sám o sobě to člověk asi ví nebo alespoň tuší. Třeba já se nacházím prakticky celý život pod tím minimem a následky jsou patrné.

Citátu Jana Sobotky bych kontroval jiným:
Muž nosí tělo ženy ve své mysli.
Žena nosí mysl muže ve svém těle.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… 1) podle mne není, tady si myslim,že příroda ohledně rovnoprávnosti zafungovala dobře …

… 2) nevim jak Sobotka, ale co já znám rozejitý, tak maj ex v jiný části těla (… u zádele) …

… Roman71: nedá mi to: „Manželky, podřizujte se svým manželům, jak se to sluší v Pánu.“ >>> to myslíš vážně? otázka je o lásce, ne o otroctví!

Drap

Nevědí. Na rozdíl od životního a existenčního minima, které je měřitelné, tak na měření lásky doposud nebyl vynalezen měřící přístroj. Nehledě k tomu, ýe v tomto se hodnoty velice často mění, podle nálady, momentálního rozpoložení, současných pocitech a ve spoustě dalších věcí. Nezbývá než minimum této hodnoty odhadovat subjektivně. Maximální výše může narůstat do nekonečna, takže okamžité měření také neni možné.
Je to obdobné jako s lidskou blbostí. Tu taky můžeme u různých jedinců pouze odhadovat, ale změřit nejde

ivzez

Vědí: Je to maximum. Myslím, že mezi mužem a ženou v tomto ohledu žádný rozdíl není.

Citát pana Sobotky mi k tématu „nesedí“.

briketka10

Rozdíl mezi mužem a ženou je.
Řekla bych, že většinou miluje muž
více než žena. Žena se chová k muži
majetnicky.

Štěpán Doležal – Životní minimum lásky
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=lRRBki3RjNs

Opravuji. Napsala jsem nelogickou blbost :O

Kepler

Jediné, co vím, že mezi potřebou lásky a rostoucím věkem je nepřímá úměra. Dítě potřebuje rodičovskou lásku jako sůl, jinak z něho vyroste citový mrzák. No a starší lidé už tak na lásce závislí nejsou. Pan Sobotka má pravdu, bohužel se tak vyvíjí většina manželství.

Roman71

Jedna moudrá kniha radí:
„Manželé, milujte stále své manželky, právě jako i Kristus miloval sbor a vydal se za něj … Takto by měli manželé milovat své manželky jako svá vlastní těla. Kdo miluje svou manželku, miluje sebe, neboť nikdo nikdy neměl v nenávisti své vlastní tělo; ale živí je a něžně je chová, stejně jako i Kristus něžně chová sbor.“ (Bible, dopis Efezanům 5:23, 25–29)

„Manželky, podřizujte se svým manželům, jak se to sluší v Pánu. Manželé, neustále milujte své manželky a nebuďte na ně hořce rozhněvaní.“
(Bible, dopis Kolosanům 3:18–19)

No, posuďte sami.. Praktické a moudré rady i v dnešní době, že?
Mně se tedy osvědčily.

zjentek

Myslím že životní minimum lásky vyžaduje opakované hojné přesdržky, hezký den!

P.S.: Kdyby lidé znali výši minima, ustavičně by se nezvyšovala ;)

annas

Dávám body jako poděkování za reakci. Nejde totiž o odborný dotaz, ale názor.

Romane71,

když čtu slova: „Manželky, podřizujte se svým manželům, jak se to sluší v Pánatd atd.“,

jsem v šoku. Vaše bible dělá z žen méněcenné bytosti, nesvéprávné tvory, které mají sloužit mužům.

Vaše partnerka vyznává či bude vyznávat toto učení, takže je/bude spokojená v roli „otrokyně“. Ona vlastně pochybovat ne může, jinak by byla vyloučena z vašeho společenství.

Roman71

Annas

Naše Bible? Přečtěte si kterékoliv vydání a najdete tam to samé. My jsme si toto Stvořitelem dané uspořádání nevymysleli. Není třeba být v šoku. Manželky v našich rodinách nejsou žádné otrokyně, ale milovaná stvoření. Samozřejmostí je, že manžel v křesťanské rodině není žádný despota, ale milující partner. Moje manželka není žádná „puťka“, která by nesměla říct svůj názor, ba naopak. Miluji ji a respektuji. Tudíž žít podle biblických zásad je víc než praktické i v dnešní době, kdy se například v České Republice rozpadne 50 procent oddaných párů :)

Mimochodem, upřímně, překvapuje mne, jaké nepodložené předsudky máte o křesťanském způsobu života.