Avatar uživatele
Kepler

Věříte, že úplně všichni jsme smrtelně nemocní?

Ne? Tak já vám to vysvětlím: „Život je choroba, která se přenáší pohlavním stykem a na kterou se umírá.“ — Neznámý autor Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-nemocich/?page=5
Co si o tom myslíte?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, marci1, orwell, aliendrone před 1543 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Dá se to taky tak brát. Podobné je toto. Největším tvým nepřítelem je ten, koho vidíš v zrcadle. Je odpovědný za tvé úspěchy i neúspěchy, za tvé zdraví, nemoci a pod. A nemůžeš proti němu bojovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Obávám se, že citát neznámýho autora tady má hlavu i patu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

No dobře Keplere, ale uvaž 2 věci:

  1. Způsob přenosu nemoci je FAKTICKY BEZVA! No jen to porovnej s tím, že na tebe nějaké prase prskne v nákupáku! ;) :)
  2. Existují i tací, kteří (jakkoliv reálně smrtelní) vstoupí mezi NESMRTELNÉ. A to je taky fajn, ne? (BTW – o otázce JAKÝM způsobem mezi nesmrtelné vstoupí raději NEBUDEME diskutovat! ;) :D)

Upravil/a: aliendrone

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Je to tak. Dokonce prý i stáří je nemoc. Skupina vědců žádá Světovou zdravotnickou organizaci, aby stárnutí překlasifikovala jako onemocnění. 🙂
https://zoomma­gazin.iprima.cz/za­jimavosti/je-stari-nemoc-lekari-ho-mezi-ne-chteji-zaradit

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Je až s podivem, jak se v takových citátech zrcadlí autorův postoj k životu.
Život je úžasný dar, a má nevyčíslitelnou hodnotu, ale tohle..?
Brát život jako chorobu, která se přenáší pohlavním stykem a končí smrtí? Nechci ani přemýšlet nad pohnutkami, které vedly autora ke zplození takového „moudra“. Jako by tím chtěl říct, že zemřít by pro člověka bylo lepší než žít.. no nazdar!

A jen pro doplnění.. Naši smrtelnost způsobuje zděděná nedokonalost..ale situace není tak úplně beznadějná, jak se na první pohled zdá 😉

Upravil/a: Roman71

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Krásně řečeno! Tenhle druh mouder mám rád. Jsou vtipná a člověk se pobaví. Všechno lze brát s humorem, netrpíš-li tumorem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Radši se zabývám zdravím než chorobami. A už vůbec ne těmi z citátů…:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Ano, souhlas. A co se týče stáří, stáří není choroba, to je jen období „zralosti“.
A pro ostatní vyššího věku (někde jsem čet a svatá pravda):
„Nebojte se stáří a užívejte si jej. Je mnoho takových, kterým tato možnost dána nebyla.“;-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Ametyst: neexistuje zdravý člověk, jen špatně vyšetřený! ㋡

před 1543 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Jistě, to jsem naposledy slyšela od dr. Ludvíka jako ministra zdravotnictví. 🙂 Člověk je zdravý, dokud nevkročí do ordinace, takže je to v postoji. 🙂 Normální je být zdravý, snad, ještě.

před 1543 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek