Kepler

Věříte, že úplně všichni jsme smrtelně nemocní?

Ne? Tak já vám to vysvětlím: „Život je choroba, která se přenáší pohlavním stykem a na kterou se umírá.“ — Neznámý autor Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-nemocich/?page=5
Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
Kelt

Dá se to taky tak brát. Podobné je toto. Největším tvým nepřítelem je ten, koho vidíš v zrcadle. Je odpovědný za tvé úspěchy i neúspěchy, za tvé zdraví, nemoci a pod. A nemůžeš proti němu bojovat.

Další odpovědi
zjentek

Obávám se, že citát neznámýho autora tady má hlavu i patu.

aliendrone

No dobře Keplere, ale uvaž 2 věci:

  1. Způsob přenosu nemoci je FAKTICKY BEZVA! No jen to porovnej s tím, že na tebe nějaké prase prskne v nákupáku! ;) :)
  2. Existují i tací, kteří (jakkoliv reálně smrtelní) vstoupí mezi NESMRTELNÉ. A to je taky fajn, ne? (BTW – o otázce JAKÝM způsobem mezi nesmrtelné vstoupí raději NEBUDEME diskutovat! ;) :D)

marci1

Je to tak. Dokonce prý i stáří je nemoc. Skupina vědců žádá Světovou zdravotnickou organizaci, aby stárnutí překlasifikovala jako onemocnění. 🙂
https://zoomma­gazin.iprima.cz/za­jimavosti/je-stari-nemoc-lekari-ho-mezi-ne-chteji-zaradit

Roman71

Je až s podivem, jak se v takových citátech zrcadlí autorův postoj k životu.
Život je úžasný dar, a má nevyčíslitelnou hodnotu, ale tohle..?
Brát život jako chorobu, která se přenáší pohlavním stykem a končí smrtí? Nechci ani přemýšlet nad pohnutkami, které vedly autora ke zplození takového „moudra“. Jako by tím chtěl říct, že zemřít by pro člověka bylo lepší než žít.. no nazdar!

A jen pro doplnění.. Naši smrtelnost způsobuje zděděná nedokonalost..ale situace není tak úplně beznadějná, jak se na první pohled zdá 😉

orwell

Krásně řečeno! Tenhle druh mouder mám rád. Jsou vtipná a člověk se pobaví. Všechno lze brát s humorem, netrpíš-li tumorem.

Ametyst

Radši se zabývám zdravím než chorobami. A už vůbec ne těmi z citátů…:-)

Jiří Bohumil

Ano, souhlas. A co se týče stáří, stáří není choroba, to je jen období „zralosti“.
A pro ostatní vyššího věku (někde jsem čet a svatá pravda):
„Nebojte se stáří a užívejte si jej. Je mnoho takových, kterým tato možnost dána nebyla.“;-)

Kepler

Ametyst: neexistuje zdravý člověk, jen špatně vyšetřený! ㋡

Ametyst

Jistě, to jsem naposledy slyšela od dr. Ludvíka jako ministra zdravotnictví. 🙂 Člověk je zdravý, dokud nevkročí do ordinace, takže je to v postoji. 🙂 Normální je být zdravý, snad, ještě.