Kepler

Věříte na nějaké pověry, nebo aspoň trochu?

Kterým pověrám trošku věříte? Známá je o té černé kočce přes silnici. Jeden dupl na brzdu, aby nepřeběhla jemu a do kufru se mu nastěhovalo auto za ním, protože řidič o té kočce nevěděl. Nebo: namazaný krajíc padne vždycky máslem dolů, namazanému se se při náhlém vztyčení chodníku nikdy nic nestane. Jak dopadne opilec na zádech namazaný máslem?

Nejlepší odpověď
jirka F

Věřím v to že černá kočka/kocour přináší smůlu.Pak pravdivá pověra že když se rozbije zrcadlo tak také až dokonce 7 let smůly,ale jen když se uklidí střepy jinak je to sedm hodin smůly.Pak také v padající hvězdu a vyplnění přání.

Zdroj: Věřte nevěřte epizoda z rozbytím zrcadlem.Už nevím jaká přesně.

Další odpovědi
aliendrone

Tak tohle je těžká otázka, protože hned z první jednoho napadne, že logicky by namazný opilec s máslem namaznými zády měl padnou na záda (namazanou stranou k zemi).
Problém je, že poznat která namazanost je pro danou situaci určující (alkoholová nebo máselná?) není jednoduché.

Vycházejíc z toho, že ani máslem namazaného opilce většinou nikdo nepojídá (na rozdíl od namazaného chleb máslem) – tedy namazání jeho zad máslem není primárním faktorem potrvzujícím platnost zákona o padnutí na zem namazanou stranou a uznej, že pokud se mu chodník připláce na xicht, tak to v konečném výsledku vypadá obvykle mnohem zajímavěji, že když padne na záda – to zaprvé a v důsledku toho za druhé > pořád platí základní axiom: „co se může pokazit, to se také pokazí“, předpokládám, že namazaný opilec máslem namazaný (na zádech) stejně padne hubou na obrubník. ;) :D :D

Ale mohu v tom hrát roli i jiné faktory, takže to nechám pro jistotu koňovi, páč má větší hlavu! ;) :D :D Zajímavý dotaz, tohle dilema až pustím v kulturně/in­formačně/občer­stvovacím společenském zařízení do světa, bude přinejmeším řtvrt hodiny co řešit! (kam se hrabe „stabilita muflonů v Čechách“)! ;) :D :D

annas

Mrkněte se do archivu, otázka se opakuje nejméně popáté, takže si můžete přečíst i další názory.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pov%C4%9Bry%20