Fienir

Vědí lidé vůbec, co znamená sobectví?

viz otázku: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-horsi-sobectvi-ci-hloupost

Sobečtí jsou všichni, to je přirozená vlastnost u každého živého tvora. Já druhým pomáhám čistě ze sobeckosti, protože toužím po uznání. Jsem tedy zlý?

Nejlepší odpověď
klumprt

Jsi úplně normální. Jen se ti to podařilo trefně analyzovat. Dámy z dobročinných spolků páchají dobro ze stejných důvodů, jen by to o sobě nikdy neřekly.

Další odpovědi
Sarrow

Ano, muselo by to být sobectví na úkor druhých, aby to mělo ten význam za který se má…

Je tedy sobectví, když někdo vypráví druhému vtip jen proto, že chce vidět jeho úsměv :D

MiKro

Podle mě máš pravdu, sobečtí jsou všichni. V té otázce mysleli asi extrémní případy…

marci1

Asi trošku sobečtí jsme všichni. Ale pokud člověk myslí opravdu jen na sebe, uznává jen své zájmy, na druhých mu nezáleží, chce získal výhody jen pro sebe a to ještě za použití téměř jakýchkoliv prostředků, ostatním nic nepřeje, pak je to opravdový sobec – egoista. 🙂