Tiiit

Proč lidem v ČR tak vadí vietnamci??

pravdu pls.. :)

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Mně teda vůbec nevadí.
Doplňuji:
Tôi thích Việt Nam, bởi vì họ là tốt đẹp và nhỏ.

Další odpovědi
Neonka

Vietnamští prodavači na tržnicích bývají často vlezlí a dotěrní.
Naopak jako provozovatelé samoobsluh bývají zase pilní, pečliví, pracovití, šikovní, ochotní.

sara-sara

Já s nimi tedy také žádný problém nemám. Naopak, co se třeba zrovna nakupování v samoobsluhách týče, jsem ráda, když na ně natrefím. Zatímco z našich krajanů mám většinou pocit, že je má přítomnost obtěžuje, vietnamský prodavač se na mě usměje, když mě už třeba zná od vidění, příjemně si se mnou popovídá :))
Napadá mě, že někomu možná může vadit, že Čechům „berou práci“ – co na to říct, kdybychom byli z poloviny tak pracovití a pilní jako oni, možná bychom si nemuseli stěžovat :)

iceT

Mě také ne,to jiná menšina mi vadí mnohem víc.Ale zřejmě jde o to,že mnozí lidé si myslí,že jiným berou práci a tím pádem výdělek.Hodně se toho dalo pochopit z nedávné diskuze u článku,kde psali,že v Brně vyhořela ta vietnamská tržnice.
Pamatuju si jak si tam jeden stěžoval,že k němu do krámku chodí nakupovat ve velkém a naproti přes ulici to samé zboží prodává mnohem levněji a proto k tomu vietnamskému obchodníkovi chodí víc zákazníků.
Jenže když kuknu jaké ceny mají Vietnamci a jaké v obchodě,tak se ani nedivím.
Jenže ohledně tohoto budou vždycky dva tábory proti sobě.

Michal Kole

Mě taky nevadí cizí národnosti v české republice, když nedělají bordel, chodí do práce nebo podnikají, respektují zákony české republiky, jejich děti se taky chovají normálně

Mousinek

Tak dejte to jako anketu a uvidíme jak dopadne hlasování. Mě nevadí. :D

Rocker

Vietnamci mi nevadí,jejích děti chodí k nám do školy a chovají se slušně.

Terryle

Já bych řekla, že Vietnamci ještě Čechům tak moc nevadí… jsou mnohem hůře přijímané menšiny (nutno dodat, že si za to často můžou samy). Vietnamci byli dost dlouho myslím synonymem pro nekvalitní nebo falešné zboží, což moc dobrý dojem neudělá, žejo. Ale myslím, že se to pomalu lepší. Já proti Vietnamcům absolutně nic nemám – naopak z jejich pracovitosti by si spousta Čechů mohla vzít příklad…

GM

Mně Vietnamci vůbec nevadí, ani neznám ve svém okolí někoho, komu by vadili. Naopak. Kdyby nebylo Vietnamců, chodili bychom před několika lety, když byly děti menší, nazí nebo otrhaní. V buticích prodávají zboží stejného původu za 3× vyšší ceny.

Taky na rozdíl od jiné nejmenované menšiny posílají děti do škol, pracují a nezneužívají náš sociální systém.

mosoj

Protože chtějí chodit nakupovat stejné kalhoty do butiku za několikanásobně vyšší ceny.

Slušní lidé mně navadí ať mají pleť a národnost jakoukoliv !!

Jikra

Pro Gabe
1.Do Vietnamu by měli odsud odjet všichni komunisti a to na věčný časy.
2.Boty si kupte u Bati.
3.Pro jeansy nejlip do Karl-Marx-Stadtu. Buďme rádi že je tady máme jinak by nás ti naši „obchodníci“ vorvali jak vorvaně.
Nakupuji u nich léta a nemám s tím žádný problém.

hanny 2

Řekla bych,že mě nevadí,ALE! – spousta lidí kvůli nim přišla o práci – to už zde bylo napsáno.Existují pro ně tak trochu jiné zákony než pro nás/hygiena,různé kontroly apod./To že jim občas vyberou sklady,je jen proto,aby se vlk nažral a koza zůstala celá.Pochybuju,že platí daně a tak bych mohla pokračovat......

Gabe

Koukam ze nikomu nevadi.Jsou pracoviti,hezky se usmivaji.Jeste aby ne.Kdyz u nich koupite tricko za 90kc a oni ho poridi za 5kc.Nebo rifle za 350,kdyz oni poridi kilo fifloviny za 25kc.Jeste aby se vietnamec mracil.Urcite si ted rikate,ze kazdy mame stejne moznosti.Zkuste jet do Vietnamu a otevrit si tam stanek.Vyjedete odtud jak motorovej potkan.To jenom cesko je tak humanni,rika se mu sberna evropy.Nebo jak dlouho vam vydrzi boty od vetnamcu?Nehlede na to ze vazi 30 kilo a poti se v nich nohy jak praseti.Jeste jste spokojeni,