Majza

Co je horší, sobectví či hloupost?

Nejlepší odpověď
Drap

Hloupost vítězí nad vším

Další odpovědi
fcoop

Těžko srovnávat,ale obecně asi hloupost.
Má větší „potenciál“-pokud jde o možnost škodit.
„Na světě je spousta hloupých,kteří si myslí,že jsou chytří.......­........“ atd.

Pepa25

Sobectví. Úmyslné ubližování ostatním je IMHO horší než jen z hlouposti …

marci1

Těžké rozhodování. Asi bych řekla, že nelze jednoznačně říci, co je horší. Ale už
Aristofanes řekl : „Před lidskou hloupostí jsou i bohové bezmocní.“

beer

Dvě věci na světě jsou nekonečné: vesmír a lidská hloupost.
I když s tím vesmírem si nejsem tak úplně jist.
(Albert Einstein)
Doplňuji:
Z citátu vyplývá, že nejhůř můžeme bojovat s hloupostí.

ivzez

Sobectví.

Sobectví může člověk ovlivnit vůlí, hloupost ne.
Sobec je sobcem, protože jím být chce.

Špatně se jedná se sobeckými i s hloupými lidmi.
U hloupých člověk většinou ví, s čím může počítat
a může se podle toho zařídit.

Na sobce jsou všechny metody krátké …

klumprt

Hloupost. Sobecké chování lze předpovídat, ale hloupost je zcela nevypočitatelná.

zzzzz

Sobectví je horší.

Hloupý člověk nemusí být zlý.

Ňuňík Kikík

Nevím, podle mě sobectví. :) Za to, že je hloupý nemůže nikdo, kdo si ji nezpůsobil např.: Nadměrným pitím alkoholu a.t.d. Ale být sobec, to je hnusný… :( Takový lidé jsou strašní… :( Ale opravdu těžké posoudit. Tohle byl jen můj názor… Ale posuzovat tohle..... :) To je nad moje síly...... :) ;)
:D :p

S.Mikušek

Kdo není sobec? Jen hlupák.

postcd

asi hloupost, protože nepoznáš že jsi sobecký.. ale otázka je co je hloupost..

Sameotazky

Ani sobecky clovek nemusi byt zly.

ivzez

Při hledání informací ke Srí Lance jsem náhodou narazila
na vyprávění o boji bohů proti egoismu z knihy „Svaté ženy Indie“.

Online:
http://www.tat­hata.cz/?durga,49

Ke stažení – Durga (formát PDF, 117 kB):
http://www.tat­hata.cz/files/Dur­ga.pdf