Co je spontánní?

jaký má význam toto slovo,co to znamená a kdy se používá

Nejlepší odpověď
KarelN

Slovo spontánní pochází s latinského spontaneus: česky samovolný – tj. vycházející z přirozené reakce, bez jakéhokoliv vnějšího podnětu.

Další odpovědi
Luciefie

spontánní alias samovolný, neuvědomělný nebo třeba živelný…když něco uděláš spontánně uděláš to bez zbytečného přemýšlení…

Krugerka

bezprostřední, bezděčný, samovolný, expresivní

Fridolinek

Spontánní je takové jednání, kdy uděláš něco bez dlouhého rozmýšlení na základě pocitů, vnuknutí, reaguješ bezprostředně na danou situaci.

alenka901

když jsme spontánní děláme věci a činy bez rozmyslu a váhání