Vašek123

Je každá závislost na něčem nebo na někom špatná?

Nejlepší odpověď
marci1

Určitě ne. Špatná je jen ta patologická. V jednom z psychiatrických významů je závislost ( patologická ) nekontrolované nutkání opakovat své chování bez ohledu na jeho dlouhodobé důsledky.
Jinak je závislost stav, kdy někdo je podmíněn nějakou okolností nebo situací, kterou potřebuje (nebo si myslí že ji potřebuje) ke své existenci. Živé organismy jsou závislé na dostatku kvalitní potravy, vody, vzduchu atd. Závislostí na osobě se rozumí obvykle závislost na její péči, lásce nebo přítomnosti (např. za normálních okolností je malé dítě závislé na svých rodičích). Velice často je závislost způsobena tím, že člověku něco nahrazuje (např. přejídáním je velice často potlačována samota, smutek, sebelítost). Závislost jako taková pak přináší únik (např. při požití alkoholu nemyslí dotyčný člověk na věci, které ho sužují).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Z%C3%A1vis­lost_%28psycho­logie%29

Další odpovědi
ivzez

Podle mne ano.
S výjimkou dětí (závislost na rodičích)
bychom měli být samostatní.

kapka

Nepleťme si závislost s obyčejnou zálibou, kterou proste jen často a rádi vykonáváme.
Závislost at už látková nebo nelátková, se vyznačuje právě tím, že nám narušuje normální život. Běžné, zdravé fungování. Objektu zavislosti dáváme absolutní přednost pred čímkoli jiným, přestože nám to může různě škodit, narušovat vztahy s lidmi, dělat velké problémy. Problémy si uvědomujeme, ale přesto se své závislosti nedokážeme vzdát. Podle mě je tedy závislost špatná. Děláme díky ní jiná rozhodnutí, než bychom dělali, kdybychom závislí nebyli.

postcd

záleží na úhlu pohledu.. některé závislosti může někdo považovat za dobré, žádoucí

Awe

Teď to bude možná vypadat blbě…Ale každá závislot dělá „osobu“,bez závislosti by nikdo nebyl takový jaký je.Možná je to špatné ale možná i dobré…Nedá se to jednoznačně určit…Ano já jsem závislý na mnoha věcech, ale bez toho bych to prostě nebyl já.Ať je to cokoliv…Cigare­ty,alkohol,čo­koláda nebo jiné

Nevíteto?

Ne…

badisko

Myslim ze pokud zavyslost neohrozuje tebe a lide v tvem okoli muze byt i dobra …pokud je ta zavyslost alespon k necenu …:D

Elixír

Závislost na životě je přirozená, potom je závislost návyková a ta je z hlediska vědeckého nepochopená. Tady s opatrností na tvrdé drogy, nebrat!!!!!
Závislost na věčném životě, vzniká závislost s budičem regeneračních sil. Je to otevřená kniha. A jak psala marci1 je tady patologická závislost. Tu bych okomentoval, sebevražednou. Základem je dobrá závislost, ono se špatné rádi vyhneme, když to jde.