TONICK

Proč je neslušné ukazovat prstem?

Nejlepší odpověď
cipango

Další z možností je, že člověk na něhož ukazujeme si toho může všimnout a bude si myslet, že jej pomlouváme. Pomlouvání není slušné…

Další odpovědi
marci1

Pravděpodobný důvod, že je neslušné na někoho ukazovat prstem, je asi to, že namířený prst vypadá jako namířená zbraň. Vypadá to potom tak, jako bychom toho člověka ohrožovali.

Reezo

zamysli se nad tím, jako inteligentní bytost a představ si situaci, kdy čekáš třeba na autobus a přes ulici stojí 2 slečny a nahlas se třeba smějí a ukazují prstem tvím směrem. Co ti začne hlavnou šrotovat? Pokud na někoho ukážeš, tak ho pomyslně označíš a pokud si ten člověk všimne , že ho označuješ, tak si třeba klade otázku proč?