Věděl by někdo

Dal by někdo „dohromady“ tzv.„Průpovědi 7 mudrců?“ Delfy-cca 18OO let př.n.l. První zní:Poznej sám sebe. Druhá:Většina lidí je špatná.Třetí:Všechno je cvik.
A dál? Díky. P.S. Mělo by jich být,logicky,sedm.

Nejlepší odpověď
annas

Slavné výroky mudrců dnes zní jako morální naučení: Poznej sebe sama; zachovávej ve všem míru; pečuj o celek; užívej starých zákonů, ale čerstvých pokrmů; mnoho poslouchej a mluv jen včas".
Znění výroků se objevuje ve stejném znění i na jiných stránkách.

Protože se mezi sedmero mudrců řadí různé osobnosti, liší se i průpovědi. Našla jsem dalších sedm.
Ničeho příliš! Spěchej pomalu! Co nemáš ty rád, nečiň druhému! Poznej sám sebe! Drž se pravdy. Jednej spravedlivě! Ovládej se!
Např. Biásovův výrok, který také patří k mudrcům,ve výčtu uveden není – Většina lidí je špatná. Některá další tvrzení jsou formulována podobně – Kroť svou hrolivost, nejlepší leží uprostřed, pečuj o sebe, ničeho nelituj, míra je nejlepší věc.
http://www.e-skripta.eu/epi/in­dex.php?id=fi­lozofie/filozo­fie-kap1 (Heslo 1.9 Samostatná práce studenta).

Zdroj: http://www.fy­sis.cz/presokra­tici/7mudrcu/7/7­.htm