LadyClaris

Vánoce a přání 2020?

Zdravím,
jmenuji se Klára, 14 let. Opravdu nevím, proč přemýšlím zrovna nad těmito věcmi, ale zajímá mě, co mi poradíte.
Řeším Vánoce, ano, je brzy, ale já si prostě nemohu pomoci a chci mít vše udělané předem a tak se ptám.
Co si přát na Vánoce?
Nikdy nevím co si přát a když už ano, tak mám předem vybrané knihy, které bych chtěla. Ale letos nevím. Samozřejmě budu chtít knihy, to bez pochyby. Ale co dál? Bratr či máma mi knihy koupí, ale co potom? Nemůžu říct, že nic nechci, protože bych jen dostala odpověď ve smyslu ‚Ale jak to pod tím stromečkem potom bude vypadat?‘
Nejradši bych dostala peníze. Přeci jen, brzy půjdu na střední (snad se tam dostanu) a ráda bych šla na intr. Ráda bych konečně měla nějaké peníze, jelikož nedostávám kapesné a tak si nemohu třeba zajít do obchodu a koupit si něco k pití nebo na sebe. Jenže moje máma má na tohle jiný názor. Peníze prostě ne. To mi radši koupí oblečení, které neví, jestli se mi bude líbit a hračky, které už nebudu ani používat. Jak by spoustu z vás řeklo, další krámy do pokoje.

Tak se ptám. Co si přát na Vánoce? A co si přejete vy? Velice ráda cestuji, ale to si přát nemusím. Miluji zvířata, vždycky jsem chtěla psa jenže máma to opět vidí jinak. Jsem otevřená čemukoliv. Jenom mi tady prosím nepište, že si mám přát pohodu rodiny a klid v duši, protože je jasné, že to už si přeji automaticky.

Budu ráda za každou odpověď, Klára :)

Nejlepší odpověď
annas

Vánoce přece mají duchovní charakter, neměly by být jen čekáním na dárky.

Ty bohužel odpovídají duchu doby bez vztahu k tradicím. .

Další odpovědi
ten který je

Vánoční svátky nejsou o dárcích.

ElonMusk

Když řekneš, že nic nechceš, tak to vyzní špatně. Můžeš říct, že se necháš překvapit. Tipuju, že většina lidí (kromě dětí) si “nepřeje nic”.
Co se týče peněz, ty je s rodinou lepší vyřešit mimo Vánoce.

Mc Merkurion

… namísto přemýšlení by to chtělo se zamyslet nad způsobem psaní letopočtu, chce to se více učit …