štamgast

V jakých zemích je dýško v restauracích považováno za urážku?

Pokud vůbec…
Doplňuji:
Hm tak dočetl jsem se že v Anglii. Ovšem v jakémsi seriálu odehrávajicím se v Londýně tam návštěvník dával nenápadně číšníkovi dýško a moc mu to nevadilo (číšníkovi)…

Nejlepší odpověď
honza19hk

bakšiš se nedává v japonsku,tam je to může urazit,nicméně v Asijských zemích se na to dívají taky divně.

Na Novinkách byl nedávno přehled v jakých zemích dávat dyško a kolik. http://www.no­vinky.cz/cesto­vani/234434-jake-davat-spropitne-v-cizine-abyste-se-neztrapnili.html

Další odpovědi
Drap

Již tady bylo řešeno. Více třeba zde
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/v-ktere-zemi-se-povazuje-spropitne-v-restauraci-za-urazku

mosoj

Já považuji za urážku když dýško ode mně někdo očekává !!! Platný je ceník !

V Japonsku určitě… dál nevím.

Reezo

Japonci to berou jako urážku. Zato třeba v egiptě by po tobě chtěli „bakšiš“ za všechno. Dokonce mi kolega z práce říkal, že to berou dost špatně, když jim nedáte dýško…