ten který je

V jakých místech se točil film Tam na konečné z roku 1957?

Nebyl tento film který právě vysílá ČT točen někde v Praze 4 Budějovická?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem odkaz s dalšími detaily i fotografiemi.

Batelovská 120/5, Praha-Michle

http://www.fil­movamista.cz/1328-Tam-na-konecne
Doplňuji:
Popis skutečného místa: Dnes už o moc lépe vyfotit nelze, resp. nelze dosáhnout stejného úhlu záběru, těsně před domem, v místě tehdejší konečné stoji budova jménem Trianon (cca od r.2009).

Ve filmu je původní jednokolejná smyčka. V roce 1968 byla zahájena stavba nové dvoukolejné smyčky, která byla více posunutá za Budějovické náměstí. Dům tam stojí dál. Mlékárna byla zbourána. Na místě konečné stojí skleněný komplex…

ten který je

Myslel jsem si to.Byla vidět i stará vodárenská věž.Moc děkuji za zcela vyčerpávající a perfektní odpověd.

annas

Pro Vás má místo jinou vypovídací hodnotu než pro mě, protože jste z Prahy. Ale i já se ráda podívám, jak se místo změnilo.