panxnotdead

V jakém pořadí se dávají tituly? (Ing, Mgr..)

Nejlepší odpověď
annas

Více informaci o titulech najdete v odkazu

Vystudoval-li někdo dvě vysoké školy a získal na nich dva tituly, může je psát v libovolném pořadí (Mgr. Ing. Petr Dvořák i Ing. Mgr. Petr Dvořák).

Co se týče pořadí akademických titulů, platí, že se nejprve píše vědecko-pedagogická hodnost a potom akademický titul (doc. RNDr. Petr Dvořák).

Zajímavá situace nastává ve chvíli, kdy někdo vystudoval dvě vysoké školy, na nichž shodně získal například titul inženýr. Pokud se nemíní jednoho ze svých titulů jen tak vzdát a chce je používat oba, nabízí se mu česká spojka a nebo její latinský ekvivalent et, kterými může své dva tituly „propojit“. Tedy například Ing. et Ing. Petr Dvořák.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mozne-slucovat-vice-titulu-pred-jmenem-spojkou-et

http://interval­.cz/clanky/hrichy-pro-sileneho-korektora-psani-zkratek-a-znacek/

Další odpovědi
brillant

koukni na odkaz: http://henrykla­hola.nazory.cz/Po­radi.html

Drap

Ing i Mgr. jsou tituly, které se získají po dokončení některých druhů vysokoškolského studia. V tomto případě se uděluje první ten, který přísluší k danému studiu, které bylo vystudována první.

Lucijej

Pravidlo je naprosto jednoduché. Blíže ke jménu se uvádí ten titul, který získal dřív, ikdyby to bylo jenom o den.

Mapel

Ten kdo si potrpí na tituly, tak narve všechno. Někteří ten titul používat nemusí. Prostě umí a to se hned pozná na první pokus. V běžném životě zásadně nepoužívám.