Je mozne slucovat vice titulu pred jmenem spojkou ‚et‘?

V pripade, ze mam vystudovane dve/tri vysoke skoly a ziskal jsem dva/tri tituly, je mozne pouzit napriklad:
Ing. et Mgr. Josef Novak, pripadne dokonce Ing. et Ing. et Mgr. Josef Novak?

Nejlepší odpověď
annas

Máte-li dvě vysoké školy s jiným titulem, spojka et se nepíše.

Vystudoval-li někdo dvě vysoké školy a získal na nich dva tituly, může je psát v libovolném pořadí (Mgr. Ing. Petr Dvořák i Ing. Mgr. Petr Dvořák).

Zajímavá situace nastává ve chvíli, kdy někdo vystudoval dvě vysoké školy, na nichž shodně získal například titul inženýr. Pokud se nemíní jednoho ze svých titulů jen tak vzdát a chce je používat oba, nabízí se mu česká spojka a nebo její latinský ekvivalent et, kterými může své dva tituly „propojit“. Tedy například Ing. et Ing. Petr Dvořák.

Zdroj: http://interval­.cz/clanky/hrichy-pro-sileneho-korektora-psani-zkratek-a-znacek/

Další odpovědi
quentos

obvykle ne, dělává se to jen mezi identickými tituly (Mgr. et Mgr., Ing. et Ing.). Takže byste užil tuto spojku jen mezi nimi – Mgr. Ing. et Ing. Josef Novák.

kupkina

možné je všechno, ale normální člověk si poklepe na čelo, že vidí další oběť titulové mánie