Nandi

V jaké zemi se nachází nejvíce pyramid?

Někde jsem se dočetl,že v Súdánu.Myslíte,že to tak je?

V jaké, nebo které zemi? V tom je rozdíl.

Nejlepší odpověď
annas

V jaké zemi? V severovýchodní africké.

V které zemi? V Súdánu.
.
Súdán má mezi 200 až 255 pyramidami, které jsou známé, zatím co Egypt má 138..

https://www.sci­encealert.com/so­rry-egypt-but-sudan-is-the-pyramid-capital-of-the-world

Další odpovědi
Kepler

Není to tak jednoznačné, klidně to může Mexiko. Počty se zjišťují obtížně a pořád se objevují nové. Dovolím si odkázat na odpověď annas: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-je-na-svete-pyramid

Rokio

Máš pravdu.

https://www.casopis-sifra.cz/sudan-stat-se-nachazi-nejvic-pyramid-svete/
zdroj: casopis-sifra.cz

Kelt

To je divné, že době, kdy jsou satelity a dá se pozorovat každý kousek plochy Země, to ještě není jasné a obtížně se to zjišťuje. Egypt takto láká turisty a o těch v Súdánu se dozvídám teprve dnes.

dubraro

V Číně jsou jich také stovky.

annas

Kepler,

věděla jsem, že otázka o pyramidách už byla vložená. Dívala jsem se do archívu, ale je vidět, blbě. Ale je pravda, že jsem potřebovala odejít, takže jsem reagovala ve spěchu.

Kepler

To je v pohodě, doufám, že vám nevadí, že jsem vás citoval. Kupodivu jsem odkaz nenašel v archivu, ale po zadání do vyhledavače Seznamu. Mám dojem, že tam se toho najde víc, než ve zdejším archivu.

annas

Nic c se neděje. .-))

led

annas, zbrklosť a jej sestra ´reakce ve spěchu´, sú najrýchlejšou cestou do,jemne povedané, neúspechu. (kepler a aliendrone by to kvalifikovali určite, ehm inak, tak trochu vesmírne.
 🙂

annas

Jako vždy máte pravdu. I když nemlčím, souhlasím. 🙂