Toxin

Uživil by se King Kong?

Protože programy našich televizí jdou už několik let od deseti k pěti, díval jsem se včera večer na archivního King Konga ze své pečlivě opatrované sbírky poněkud kvalitnějších filmů.
A protože ten den jsem měl obzvlášť přemýšlivou náladu, napadly mne v té souvislosti hned čtyři klíčové otázky, se kterými si přepracovaný americký scénárista zřejmě vůbec nelámal hlavu.
Snad mi tedy s nimi pomůže někdo z českých odborníků na King Konga …

  1. Měla by opice jeho velikosti na ostrově trvale dostatek potravy? Něsnědla by veškerou potravu už za půl roku?
  2. Jak King Kong odemykal ty řetězy, jimiž byly obětované ženy připoutané?
  3. Proč mu je ti domorodci vůbec dávali? K čemu by mu asi tak ženy této velikosti byly?

A čtvrtá otázka je z morálního hlediska nejdůležitější!

  1. On ty ženy, které dostal už před tou Američankou přece musel mít někde uvězněné, jinak by se mu rozutekly. Copak nikoho na té lodi nenapadlo, že když ho odvezou z ostrova do New Yorku, že ty uvězněné ženy teď zahynou hlady, protože on už jim nebude moci nosit jídlo a kromě něho nikdo jiný neví kde je hledat!

Odpovědi
Filip84

Ad 1.: Neměla.

Gorily, do kterých byla ta opice stylisována, žerou, když teda pomineme sem tam nějaký tem hmyz, jenom rostlinnou stravu. Já sežeru, v průměru, kolem kila masa za den (ale včetně odpadu, tj. kostí, kůží, atp., které nejím, a včetně tuků, já rostlinné prakticky nepoužívám – není to chutné, není to zdravé), a asi tak dvojnásobek zeleniny (taky včetně odpadu). A 1/2 kg rejže. 😅

Jsem čistě zjišťoval, kolik toho sežere pes, který váží cca jako já (cca 75 kg, já jsem malý): kolem +4 kg primárně masa, i když psí strava není až tak bílkovinná, jako u kočkovitých še­lem.

No a tak to bych nedal, i kdybych se nutil. 😅 Takže ono je to tak zařízené, že nám stačí ekvivalent 2 kg masa na den, obrazně řečeno. No a takový King Kong váží, minimálně, 2× tolik, co já, tak potřebuje ekvivalent cca 4 kg masa, nebo i víc, na den.

Jenže, proč mají ti býložravci tu soustavu žaludků a furt něco žujou v hubě? No, protože aby z tý zeleniny vůbec něco vydolovali, ne? Však zeleniny se nenažereš, to máš, aby ti to maso ve střevu vydrželo, všecko se strávilo, jak náleží, a abys neměl za hodinu pocit hladu. No tak si to spočítej, když taková veliká opice sežere, dejme tomu, 20 kg zeleného za den. To je sen veganských teroristů, jako! 😎🤪 Stačí, že bude sucho, nebo moc mokro, a je „bez večeře“. 😅

Ad 3.: To souviselo, pravděpodobně, obecně s obětinami, to máš, jak Kino Он – дракон (2015): taky houby prd řešili, co ten drak s těmi pannami dělá. To se až Мария Васильевна Поезжаева dozvěděla, a skrze ní my.

Lidé, v zásadě, buďto chtějí vědět, nebo chtějí věřit. To máš, jak Kino Коридор бессмертия (2019), a jak tam ten ujec chce věřit, že jeho syn, nějakých 3,000 verst daleko (nebo tak něco), taky slyší Suliko, a ještě k tomu zapískanou na tu takyflétnu hladovou a zmrzlou soudružkou. Chce věřit, tak slyší, i když je to úplná píčovina a slyší leda tak úplný prd.

Člověk, který obětuje babu „bohům“, chce věřit, že „to stačí“, nehledej racionalitu, kde není. Nejde o to, že přemýšlíš, ale přemýšlíš bez znalostí: to nefunguje! 😃

Ad 4.: Nemusel. Byly na ostrově, a když by neposlouchaly, nedostaly by nažrat, ne? 🤷🏽‍♀️😅

Kelt

Nehledej logiku v nějakém scifi filmu. Tady šlo o to pobavit nebo vyděsit diváky. Někdo napíše scénář, udělají se kulisy, střih, dneska máš počítačovou grafiku a divíš se, co jde udělat.

Toxin

Kelt

Tvoje odpoveď zní naprosto rozumně ale já si přesto dovolím s ní tak úplně nesouhlasit.
Filmy jsou dnes díky internetu lehko dostupné a jsou jich stovky. Diváci nejsou blbí a jsou zhýčkaní, všude (tak jako například já hledají chyby).
Vezmi si například ty nejlepší extra pecky. Třeba Čelisti, Vetřelec, Terminátor a Predátor. Není tam ani sebemenší logická chyba! Teoreticky by se tyhle příběhy mohly klidně stát. Není nic, co by se proti logice těch příběhů dalo namítnout!
Mluvím pochopitelně o jedničkách, ne o tom trapném pokračování.
Scénáristé neponechali nic náhodě. Pečlivě promysleli každý detail. A myslím, že to je i jeden z důvodů, i když ne jediný, proč to mělo takový úspěch a proč to znají diváci od pólu až po rovník.
Každých pět let někdo natočí nového King Konga ale vždy to zapadne do takového šedivého průměru. Žádný se nijak výrazně neprosadil.
A přitom by stačilo jen málo aby se ty chyby odstranily.

  1. S tou první otázkou se nedá dělat nic. Musí se zkrátka doufat, že banánovníky na ostrově vyplodí více banánů, než kolik jich King Kong stačí sežrat.
  2. Jak je na obrázku vidět, dívka je přivázána řetězy. (Vynechám úvahu, jak domorodci z doby kamené vyrobili kovové řetězy.)

Kdyby se jí King Kong pokusil zmocnit, urval by jí obě ruce v ramenou. Přitom by jen stačilo aby byla připoutána liánami. Ty by snadno přetrhl a bylo by po problému.

  1. Stačilo by jen přidat scénu jak se vrací do svého doupěte. Tam jsou v mohutné dřevěné kleci dívky držené. On si jednu vyndá a hraje si s ní tak jako člověk, který chová například v teráriu bílé myši, si jednu vyndá, hraje si s ní a pak ji tam opět vrátí. Prostě je drží ve svém doupěti aby mu nebylo smutno a aby tam nebyl tak sám. Další problém je lehce vyřešen.
  2. Poslední otázka je nejlehčí. Výprava, která se chystá na pustý ostrov si určitě přizve nějakého odborníka na džungli. Třeba někoho, kdo byl u zelených baretů vycvičen pro boj v džungli. A jelikož King Kong je těžkej jako kráva, tak ten borec snadno podle jeho otisků najde cestu do jeho doupěte. Tam otevře tu dřevěnou klec a holky se šťastně vrátí ke svému kmeni.

No a poslední problém je vyřešen. Teď už si bez výčitek svědomí mohou King Konga v pohodě odvézt do New Yorku a divák šťoura nenajde žádnou chybu.
No ale vážně. Myslím si, že kdyby se už konečně v nějakém King Kongovi diváci dozvěděli, co se stalo s těmi dívkami, že by to určitě i příznivě ocenili. A odborná kritika možná taky.
Teď už zbývá jen počkat až na tu mou geniální myšlenku přijde i některý z těch průměrných scénáristických mozků v Hollywoodu.

Falcon T

Toxin

Myslím Toxine, že by sis měl najít holku! Jakoukoliv, třeba i ošklivou! Pak bys přestal uvažovat nad blbostmi. I když tvé uvažování je v podstatě správné, pro normální mozky je moc exentrické. Ale chápu, že tak obyčejná věc jako je najít si holku je pro někoho s tvým uvažováním nemožný úkol.