Avatar uživatele
Lotr2008

Užíváte si každý den života tak, jako by byl ten poslední?

Já ne, i když jsem každý den rád, že jsem pořád naživu, protože každý den může být mým posledním, to je holt nevýhoda pokročilého stáří. Ti různí motivátoři furt říkají, abychom si každý den užívali, jako by byl ten poslední, ale to je podle mě dost těžké, protože sami nevěříme, že je daný den náš poslední a myslíme, že máme ještě dost času. Kdybychom ovšem zjistili, že nám zbývá poslední den, tak bychom z toho dne vymačkali co nejvíce, tedy aspoň já. Vzal bych asi všechny dostupné peníze a šel bych na ta nejdražší jídla.

Zajímavá 0 před 17 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Ne. Např. v době nemoci to nedává smysl. Pokročilé stáří? V tom případě je mi líto, že jsi celý život nerozlišoval „hold“ a „holt“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aevul

Ne, carpe diem je hezká myšlenka, ale buď byl Horatius debil, nebo se dochovala interpetace nějakého debila. Ke carpe diem existuje mnoho dovětků, které teprve dávají tomuto výroku smysl. Např. žij, jako by to byl poslední den. Ale uč se, jako by nebyl. Vol, jako by nebyl. A tak dál.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Spíše jako první a všechny ostatní si chci pořádně užít: s humorem, láskou, dobrými lidmi a stále kvetoucími orchidejemi. A bez choleriků, "mačů", hysterek a zlobrů. :-))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

Nechat v klidu plynout i když jsme ve válce západ dodává na UA nejlepší zbraně, ovšem Rus může mít v silech ještě lepší zbraně no a Evropa může pokud Rusům šíbne za 120 minut absolutní klid. A je třeba věřit politikům a presidentu UA že bude Rus poražen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Darcy

teď už ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Nedokážu si představit, JAK bych ze dne vymačkával co nejvíce. CO TO JE? Leda bych dělal co mě neba... no tak to bych pak mohl vypustit a vystavit fakáče všem těm, kteří mě do procesu pod sladkou vidinou zisku navezli. A to je všechno co bych stihl. A Milena odnaproti mně nedá ani za pět let, ani dneska. 🤷‍♂️ Možná bych si ten den v Ově pronajal Dodge Challenger za cca 7k českých na 24 hod a vidělo by se, kam bych vyrazil a kam až bych reálně dojel...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VaclavZeman

No, me uz tu stejne moc dni neceka na tomto svete. A delam to, co me bavi. Jim, posloucham house sound, delam DJ, venuji se svym vlackum, doucuji a koukam se na hezke obrazky. Dekuju.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava