zjentek

Už se vám někdy stalo, že jste si domů nakoupili zásoby goodies, pro které si k vám pak přijeli brablenci?

Po jediný vybudovaný dálnici a vše po ní odtahali a nejspíše sežrali? Například kešu oříšky, nebo After Eight Strawberry, etc.

Aliene, tak počkat, zde praxi ještě nemám! Jaxi různě domů přitáhnu potemníky? Doufám, že výhradně jen z úžasných čistých voňavých a levných řetězců. Nebo snad i jinak? 😮

Nejlepší odpověď
Emefej

Od té doby, kdy jsem si koupil párek mravenečníků, mám klid.

Další odpovědi
da ny

Před 3 týdny začali řádit v práci (přízemí bytového domu). Na jednom WC, v šatně s kuchyňkou.
Objednali jsme pasti
Např. https://www.dm­.cz/profissimo-past-na-mravence-p4058172573705.html

aliendrone

Kdo nezná faraony, neví co je panelák! 😉
Copak brabenci, to jsou seriózní invadeři, ale svinský potemníky si přineseš domů sám! 😮 😕

cappuccino

Nemusi to byt ani sladkosti, staci, kdyz si das do vazy serik!!
Ja jim sypu do cesty skorici a prasek do peciva. Ale oni jsou to inteligentni tvorove a udelaji si nove cesticky. Jeste tak 3 tydny a pak snad vylezou ven?

marci1

Jak se k vám do bytu potemníci dostanou? Nechtěně si je můžete přinést v mouce nebo cukru třeba z vašeho oblíbeného obchodu s potravinami. Abyste hmyz v bytě vyhubili, je třeba zlikvidovat zdroj nákazy a vyhodit i veškeré další zamořené potraviny, zpravidla ale není nutné používat žádné speciální postřiky.
😮

aliendrone

marci1>>> Fakticky nekecám – myslel jsem si, že potemníci jsou přežitek minulosti (víme jaké byly za bolševika logistické problémy se zásobováním). A i když od těch dob se v celé rodině VŠECHNO skladuje „hmyzotěsně“ (koření např. v chemických prachovnicích se zabroušeným hrdlem), STEJNĚ to pro mě byl ŠOK, když jsem pytlík mouky přesypával do skla a koukám – „co je to v tom za BORDEL“?!? 😮
Tak vezmu svá dna od jogurtů (jestli to takhle půjde dál, tak to bude pro mé brýle TREFNÝ NÁZEV!)… LARVA POTEMNÍKA! Málem jsem se z toho posr… andička to tedy FAKT nebyla. 😕

Bohužel jsem v náhlém prudkém hnutí mysli vše ihned přesměroval do popelnice (a jsouc VELMI rozrušený) jsem larvu nepodrobil důraznému výslechu. Ale ono by to asi stejně nikam nevedlo, bo jsem jazykově tupý a má ukrajinština (předpokládám) stojí za veliký kulový… 😉 😁 😁

zjentek

Marci, I V CUKRU??? Bože nestrašte mě! 🤢

Proč je jeho červ moučný když je třeba v cukru, sakra!?