Smack

Už se vám někdy povedlo připálit krupicovou kaši?

Pokud ano, jedli jste ji?

Nejlepší odpověď
Viktorie II.

Hodně krát jsem dětem vařila krupičku a několikrát připálila, že nebyla ke snězení dospělým natož dětmi.

Další odpovědi
orwell

Připálit ne, ale vytvořit jakousi nažloutlou hmotu poněkud pneumatikózní konzistence ano. Jednou jsem byl donucen pro kratší nepřítomnost manželky nakrmit své malé potomky. Dodnes nevím proč se tak stalo a výsledkem bylo něco, co se dalo po nakrájení držet v ruce jako štrůdl. To jste měli vidět ty ksichty strávníků! Mně to ale docela chutnalo 🙂

iceT

Kdyby jenom krupicovou kaši…

Kepler

Já ji od dětství z duše nenávidím, stejně jako převařené mléko a tak nic takového nedělám. Myslím si ale, že to jde snadno, pokud nemáme mlékovar a stále mícháme. Asi bych to nejedl.. Ale takový vanilkový puding se strouhanou čokoládou, nebo s jahodama, to by šlo. Ham, ham.

da ny

Kaši jen lehce :)
Kdysi jsem (po r. 1979) s oblibou používala hrnec „kašovar“. Prima pomocník. Na rozdíl od hrnce na svařová ní mléka (tehdy bylo jen čerstvé), měl oblé dno, též píšťalku. Když jsem stejný hrnec sháněla po 15 letech, nikde se neprodával (asi nevyráběl).
Později jsem dvoustenný hrnec na kaši viděla v obchodech. Chybělo oblé dno.
Jinak už jsem zapomněla na brambory, jednou na maso. A to až tak, že nešel zachránit ani hrnec ;D