Viktorie II.

Už se našel ten hlupák, který vymyslel práci?

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

Tak hlupák to nejspíš nebyl. Ten, kdo vymyslel práci, začal sbírat nadhodnotu od lidí, kterým předmětnou práci zadal.
Proto si mohli Římané užívat života a rozvíjet civilizaci, práci odvedli jiní (otroci). Stejně tak se práce převedla na otroky v USA (Američané převedli práci na otroky zakoupené od prodejců otroků v Africe) či v Čechách (čeští křesťané prodávali otroky – pohany). Dnes si podnikatelé užívají života, když zadávají práci otrokům (zaměstnancům).

Takže takový člověk je vše, jen ne hlupák. A máme díky němu evropskou civilizaci.

Další odpovědi
Ametyst

V dnešní době, kdy si kdekdo u moci myslí, že peníze rostou na stromech, se prací pohrdá, a člověk pracující nikoho nezajímá. Ani ty pisálky ne, natož politiky.

Rokio

Je to nesmysl. Práce pomáhá rozvíjet civilizaci a bez ní bychom všichni žili v pralese a jedli banány.

marci1

K tomu se nikdo nepřizná. Člověk zpočátku nedělal nic, jedl, pil a veselil se a už byl z toho nicnedělání tak otrávený, že začal pracovat. 🙂

michalds

Taky jsem si to někdy řekl, nicméně nutnost zaplatit složenky mě donutila si to odpracovat :)

led

Podľa rôznych náboženstiev „v prenesenom význame“ vynašiel prácu ten, kto stvoril svet. Svojou prácou, svojim myslením z ničoho stvoril hmotu a život. V žiadnom prípade to nebol hlupák, tento výraz „vynašiel“ a prvý krát použil až človek.

annas

To nikdo neví. Ale určitě to nebyl hlupák, který vymyslel práci,. Práce je přece každá činnost, kterou člověk vykonává s určitým úsilím a přináší mu užitek. I péče o sebe samého je práce atd.

Byla to lenost, která polidštila opici. Bez vynaloženého určitého úsilí by opice ani pravěcí lidé nepřežili.

Nebudu se vracet do historie, jak se pracovní činnost zdokonalovala. Člověk za ni dostával odměnu, za niž kupoval produkty, výměnný obchod, později směnný atd.

Proč vznikla přísloví? . Bez práce nejsou koláče, kdo neopracuje ať nejí, práce šlechtí člověka atd.

Vše souvisí s něčím, takže dnes někdo pracuje málo, má větší odměnu, jindy naopak.
V socialismu přece mělo platit – každému podle jeho práce.

Ani se nedovíme, kdo určitou námahu, činnost, poslání, pronikání do podstaty něčeho, dále působení, způsobit, že někdo někam cestuje atd. pojmenoval práce, pracovat, dělat. slovo má indoevropský původ Jen etymologového na základě jazykového srovnání zjistili, jak české slovo práce vzniklo.

elkon

Bez práce nejsou koláče.

zjentek

POZOR, nezaměňovat pojmy hlupák a lenoch. Tu věc bezpochyby vymyslel někdo, kdo měl hlavu jako medicinbal a ruky jako lachtan. Určitě byl studovaný.

paul1

Tady je mírně humorný příspěvek pojednávající kromě jiného i o práci:

Zdroj: https://josef­prouza.blog.id­nes.cz/blog.as­px?c=776094

Midoc

Byl to pravděpodobně už pračlověk.

zjentek

Rokio, a kokosy… a byl by to hotový ráj se vším všudy, jak ho lidé znají z představ a snů. A ty by ses v něm uzdravil (já ne, já jsem zdravý a chytrý).

seraphico

Co je na tom nepochopitelné. Ptá se, kdo vymyslel práci. Je to takový povzdech nad nutností chodit do práce.

jirka F

Dobře už chápu ale odpověď na otázku neznám.

seraphico

To nikdo 😄. Jak jsem psal, je to spíš takový povzdech.

jirka F

Nerozumím řeči tvého kmene Viktorie II.

jirka F

Poprosil bych upřesnit otázku.