paul1

Už jste objevili, proč tady jste?

Člověk počas života na zemi má nějaké poslání. V tom by měl být smysl života, tzv. dharma.

Nejlepší odpověď
marci1

Proč jsem tady? Nevím, možná je to moje dharma, možná jen zvědavost a dychtivost po něčem novém. 🙂
Dharma, vlastně etický kodex člověka je pro mě:
„Nevěřte ničemu jen proto, že jste to slyšeli. Nevěřte ničemu jen proto, že to říká mnoho lidí. Nevěřte ničemu jen proto, že jste to četli ve svatých knihách. Nevěřte ničemu jen proto, že to řekli vaši učitelé. Nevěřte tradicím jen proto, že jsou drženy po mnoho generací. Po důkladném pozorování a analýze, poté, co jste zjistili, že něco odpovídá důvodu a vede k dobru a prospěchu
jednotlivce a všech, poté to přijměte a žijte dle toho.“
-
„Seznamte se s tímto přechodným světem bez chápání a strachu, věřte vývoji života a dosáhnete skutečného klidu“. 🙂
Dharma

Další odpovědi
Kepler

Tady mi připadá vhodný citát Jana Wericha:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“

annas

Není to moje zásluha, proč jsem zde.

Neřeším, co bylo smyslem mého života, ale zatím jdu stále vpřed, takže žiji, i to má smysl, když se ráno probudím.

Uvědomuj si, že minulost, přítomnost i budoucnost jsou vzájemně propojené. Jistým způsobem věřím v zákony karmy. Žít a nechat žít.

Náhoda neexistuje, náhoda je zákon karmy – – karma určuje osud.

"Je zhola zbytečné se ptát, má-li život smysl či ne. Má takový smysl, jaký mu dáme.“ Seneca

Zdroj: https://citaty­.net/temata/smys­l/

orwell

Neobjevil, zatím se jen pídím. Možná mým posláním je zkoumat lidi, jejichž posláním je pos*ání. Existují totiž jedinci, kteří pos*rou skoro všechno, na co sáhnou a tak nějak se mi zdá, že ti v tomhle nejplodnější prodifundovali i do politiky. Jiní se zase zde věnují kladení otázek, které nás občas zbavují příčetnosti. Setkal jsem se i s názorem, že utrácet čas hledáním smyslu života je nesmysl, tak nevím…

Disraeli

Přibližně před 10ti lety. Ale i za tu dobu jsem toho objevil a zjistil mnohem víc. Ale jen to doplnilo/rozšířilo to, co už jsem objevil dřív.
Hlavní životní smysl ale máme všichni společný. Život samotný a jeho prožívání.

Život každého člověka má učitý smyls, i když ho sám nemusí zjistit, i když třeba může zemřít mladý. Smysl je ve všem, vše má vliv a účel, i když se nám někdy může zdát hnusný/nespra­vedlivý. Ale i třeba smrt je jen součástí života a co vnímáme jako dobré nebo špatné je jen naše lidské vnímání. Po různých tragédiích a „zbytečných“ úmrtích a neštěstích může (dokonce musí) člověk pochybovat, ale smysl tam je. Nic není zbytečné nebo jen dílem náhody. Neštěstí nebo štěstí je též jen popis pro události, které se nám udály a zdají se nám pozitivní nebo negativní (jako spíš prospěšné nebo ztráta)… Ale u většiny situací nemůžeme odhadnout jaké budou jejich následky – ať dobrých nebo špatných událostí. https://m.you­tube.com/watch?v=ap­FwWJCVAtM

dudu

Abych se ujistil jak úroveň těchto stránek, které by měly pobavit a poučit, pozvolna upadá.

zjentek

Jako tady? Mě tady někdo ovládá a manipuluje se mnou. Jsem zde PROTI SVÉ VŮLI! (; ((;

elkon

Tohle neřeším, ani o tom nevím, jsou důležitější a příjemnější starosti.

Reezo

Člověk má jen jediný úkol a to zplodit potomka. Pokud tak neučiní tak jako člověk selhal a jeho odkaz nebude pokračovat skrze genetický kód. Všechno ostatní je vedlejší

Postmaster

Naše schopnosti a možnosti jsou limitované, před chvílí jsem se snažil nainstalovat starý program do nového operačního systému a program odmítal instalaci nakonec jsem našel řešení kdy jsem programu vytvořil optimální programové podmínky k tomu, aby se mohl nainstalovat. Vše je zde o podmínkách, které umožňují dosáhnout nějakého cíle, když ty podmínky nejdou vytvořit zavedeným způsobem tak se hledá způsob který není běžný.

Z dálky vše vypadá jinak než z blízka, proto se zavedla specializace, aby se mohli realizovat mnohé programy. Ano, jsme jenom genetický materiál na evoluční pokusy, často si každý položí otázku žít nebo nežít, má vůbec život člověka nějaký utajený hluboký smysl, když stejně každý zemře a vše co pracně nahromadil to nakonec dostane stát nebo dědici.

Podívejte se na malé děti nepřemýšlí nad tím, jestli má jejich život smysl, protože nemají minulost, se kterou by mohli porovnávat současnost, minulost to je jako starý program, který už nejde v novém systému spustit, stejně tak v současném systému nejde spustit program z budoucnosti, vše je zde o současnosti, někteří filosofové říkají není minulost ani současnost je pouze tento krátký dočasný okamžik, nestarejte se o to co bylo a co bude, nic nevíte o tom co bude a nic nezměníte na tom co bylo!

Setkal jsem se s tím, že lidi vytahovali 50 let staré soukromé problémy a chtěli je řešit, představte si novou společnost, kde se každý den vymaže lidem v hlavě to, co bylo v minulosti a nikdo by nemohl porovnávat současnost s minulostí, najednou by zmizela deprese a spěch. Minulost je jako klec, ze které nedokážeme uniknout, zapomeňte na politiku a náboženství, řešte dnešní den tak, aby byl pro vás dnešní den rájem.

Zdroj: https://vitkou­ba.signaly.cz/

led

Nie, viem to od začiatku. Táto stránka je jeden zo zdrojov informácií, nielen tých oficiálnych, ale aj tých skrytých a zakuklených, prejavených pod maskou zdanlivej neviditeľnosti. Krásna studnica ľudských životov, žriedlo informácií o pohľade na život.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Disraeli
„Přibližně před 10ti lety. Ale i za tu dobu jsem toho objevil a zjistil mnohem víc. Ale jen to doplnilo/rozšířilo to, co už jsem objevil dřív.“
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/uz-jste-objevili-proc-tady-jste

Disraeli
člen od 6/2021 https://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/92228

Reinkarnácia? alebo priznanie konca ilegality užívateľa XY s BANom?
Nebojte sa, nie ste tu sám, kto zmenil tvár a meno

zjentek

An, poslední dobou začínám karmu podezírat z kvantové fyziky!

zjentek

Dudu trošku se bojím, že na tyto stránky se tazatel neptal.
Chápeš?

dudu

Máš pravdu.