Kepler

Už jste někdy jezdili autem v Rusku, nebo máte zprostředkované zkušenosti?

Když se tak dívám na různé „crash compilation“ na YouTube, nemůžu se zbavit dojmu, že jezdit v Rusku je krajně nebezpečné. Drtivá většina videí je právě odtamtud. Přednost v jízdě, zpětná zrcátka, jako by to tam neexistovalo. O hazardní jízdě nemluvě. Vím, že prasata jezdí i u nás, ale to Rusko mi přijde extrémní. Jako by se jezdilo podle jediného pravidla: „nas mnogo“. Opravdu se tam takhle jezdí?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, jezdil už je to mnoho let: Nikde jsem však neviděl takové případy. Platila běžná pravidla. Při městském provozu byly dost nezvyklé mnohapruhové silnice, z domu jsem to více meně neznal. Překvapení bylo že všechny opravy na silnicíh dělaly ženy. Maximálně měly chlapa vedoucího a ten kouřil a pouze dohlížel. Dost špatné byly cesty mimo města, někde po venkově. Na druhou stranu řidiči, hlavně mimo měst, se zdáli velice ohleduplní. Dalším nevšedním zážitkem bylo setkání se smrtelnou nehodou motocyklisty a náklaďáku. Jeli jsme okolo asi brzy po nehodě. Byl tam policajt i tělo na chodníku. Dost mne tehdy šokovalo, když jsme za více než hodinu jeli zpět. Stál tam policajt, ale tělo na chodníku leželo stále přikryté dekou.

Další odpovědi
Žabka Janka

ano jezdí..... Jezdila jsem tam 4 roky. Pravidlo : hlídej si předek, ostatní je věc jiných 🙂. Ne pouze pravidlo „nas mnogo“, ale také „ja silneje“ . Pokud se dostanete do toho provozu a jezdíte denně, už se vám to nebezpečné přestane zdát 🙂

led

Šok pre mňa bola jazda v nočnom meste na obrysovky. Reflektory sa používali len v oblastiach bez osvetlených ciest.

lukas.zmizik

Já v Rusku né ale na Ukrajině ano. Tak jednak je Rusko veliké, tudíž je tam větší šance podobné kompilace natočit a za druhé to jsou pouze kompilace – není to tak, že přijedeš do Ruska a najednou během jízdy vidíš všechno tak jako když si pustíš to zkompilované video.

Kepler

https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=crash+com­pilation

Kepler

Drap: od té doby se asi hustota provozu zvýšila několikanásobně a mně to připadá, že to Rusové nedokázali akceptovat. Přidal jsem odkaz.

talka

Kepler: A už jsi viděl parkoviště v Neapoli? Jak se dá odtud vyjet, to nevím.

Kepler

Sice to není k věci, ale to je jedno. V Neapoli jsem sice nebyl, ale stačilo se projít po Vídni. Auta tam jsou v ulicích zaparkována za sebou s několikacen­timetrovými mezerami. Jak vyjíždějí, to asi do nejdelší smrti nepochopím, protože jsem to neviděl.

talka

To mi bylo jasné, že to nebylo k věci, pouze mi to připomnělo podobnou záhadu: to bylo prostorné parkoviště a auto na autě!

dubraro

Tomu se říká francouzské parkování. Auta nejsou zabrzděná, kdo chce vyparkovat, potlačí auta před sebou a za sebou a má místo na vyjetí.

talka

DÍKY!

Kepler

Aha, tak to mě nenapadlo. Dost drsné.