Kepler

Už jste někdy udělali s autem hodiny nebo vyjeli ze silnice?

Mně se před lety povedlo obojí (ale ne nejednou), naštěstí bez nejmenší újmy na autě i na zdraví. Odjel jsem, jako by se nechumelilo a kolena se mi rozklepala až tak za pět minut.

Nejlepší odpověď
Drap

Dokonce několikrát, dříve v zimě. Současně hodiny i vyjetí ze silnice ne. Jednou ne vlastní vinou. Na ledovce vyjela do mého pruhu ženská, nezbývalo než zkusit brzdit. Obě auta už téměř stála, když jsme se o sebe opřeli. Ta ženská byla manželka šéfa krajské dopravky. Ani pokutu jsem nedostal. Ona na tom byla nepatrně hůře a vina taky na její straně.

Další odpovědi
da ny

Jen hodiny, opakovaně (1 x neúmyslně), vždy v zimě a vždy jako spolujezdec :)))

Dochy

Byl jsem v autě které udělalo hodiny jako pasažér.Naštěstí na prázdné křižovatce… Sám jsem se několikrát dostal v zimě do smyku jednou jsem vyslyšel dorážení příbuzných že mám předjet traktor, který jsem na daném místě původně rozhodně předjíždět nechtěl, traktor po 100m stejně zahnul (následky utrpělo jen ego, auto Š120 se mi povedlo srovnat). Jednou na „meandrující“ 😉 okresce mezi rozložitými lipami, tam to kromě ega odnesla naražená kostrč a pomuchlané blatníky (naštěstí mně to vyneslo do stoky ještě před stromem). Tam jsem se chvíli snažil auto srovnat, ale lítal jsem od kraje ke kraji až jsem skončil v té stoce.

cukrar

Ano, obojí.

aliendrone

LOL! Hodiny, přes střechu, čelíčko, jednou jsem dokonce z auta udělal kabriolet (jen taktak jsem unikl dekapitaci) a dokonce jsem málem spáchal i AUTOkremaci! Tyto incidenty obvykle končí mimo vozovku. Nejkurióznější „vynucená destinace“ byla echtovní dřevěná kadibudka u Senohrab. A všechno nikoliv z vlastní viny! :)

Tedy až na prosté vyjetí ze silnice, to si působím sám a stává se mi dodnes, zajímavé na tom je, že nikdy v důsledku vysoké rychlosti – naopak mne to potkává, když se doslova vleču krokem – na ledu, popřípadě sníh v noci na neprotažené silnici (kdy nevíš, jestli jsi na vozovce nebo už mimo ni) či v husté mlze (stejná příčina) atd.

To čelíčko bylo fakt čupr, na Harfě (křižovatka) jsem jel direkt přes, ale protijedoucí řidič se „na poslední chvíli rozhodl“, že odbočí vlevo. (nadýchal něco přes 2 promile) Ani jsem se nestačil pořádně zapřít do volantu a ŘACH! Protože jsem nebyl připoután (coby ještě mlaďas, chápeš – pásy jsou pro sraby ;) :D ) a spolujezdec také ne, tak jsme oba gembičkou konfrontovali přední sklo na kterém vznikly praskliny (překrásní 2 „pavouci“) v místě kontaktu. To bylo TAK malebné, že jsem si to musel vyfotit (tehdy ještě na kinofilm) a fotku dodnes mám a při „vzpomínkových setkáních“ sklízí dojatý obdiv a pobavení.

Ještě lepší by bylo vyfotit naše zboulované xichty ihned poté, ale foťák jsem neměl s sebou, fotka „pavouků“ vznikla až později. Nikomu se v podstatě nic nestalo, i když z ožralky trochu cákala krev (rozpláclý chobot), ale auta dopadla hůř. Můj tehdejší Ford Taunus měl předek na odpis, ale co to udělalo s Wartburgem ožraly – no tomu se předek auta doslova ROZLÉTL po okolí. Jeden by řekl, že to řidič nemohl přežít, ale znáš to – opilecké štěstí. A fakt je, že ani já a ani on jsme nejeli moc rychle (tak cca 40km/h). Subjektivně to ale byla šleha POŘÁDNÁ, omlácený jsem byl dosti (bolely žebra a holenní kost).

Jejky – mohl bych na téma „moje autoneody“ vyprávět, že by to vydalo na celu sérii „Bakalářů“… ;) :D :D

EKSOT123

Vezl jsem se v autě, které po prasknutí kola dělalo kotrmelce z náspu dálnice. Žádná zranění.
Hodiny jsem udělal v AUTOŠKOLE s traktorem s přívěsem. Na klopené křižovatce v dešti mi instruktor řekl odbočit. Naštěstí jsme tam byli zrovna sami. Ale instruktor, už tak na svůj věk s neobvykle bílými vlasy, byl ve větším šoku, než já. Jinak s traktorem v terénu, jelikož mám dosluhující přívěs bez brzd, jsou dobrodružné situace častější.

Klaproth

Ano, obé se mi povedlo. Obešlo se to bez zranění.

dubraro

Obojí ano, naštěstí bez následků na zdraví a jen mírnými následky na autě. Vzhledem k tomu, že mám najeto bezmála milion kilometrů … prostě se to někdy stane.

Pepa25

Ne, nikdy. Přece jen jsem získával řidičské zkušenosti tím, že jsem vozil babičku do kostela, což znamená, že to bylo za podmínek, kdy nemohla jet na kole (nasněženo, hustý déšť atd.) 🙂. To tak nějak člověka naučí přizpůsobil jízdu povětrnostním podmínkám … Takže paradostně mě nějvíce vyděsil první něčekaný zásah ABS už na novějším autě (když jsem viděl, že je vše naprosto v pohodě, ale systém stejně preventivně bránil skluzu).