annas

Uvítali byste, případně darovali někomu blízkému originální zážitkový dárek? Důvod?

Pokud není uvedené jinak, platí cena od Kč x.xxx za hodinu

  1. Procházku s gepardem v parku Bobrava – Kč 4.490
  2. Noc v korunách stromů na Benešovsku – Kč 3.900 za noc
  3. Strojvůdcem na zkoušku na trati jindřichohradeckých drah –

Kč 1.500
4. Test DNA pro dítě – zjištění talentu – Kč 3.900.
5. Projížďka psím spřežením se „Srdcerváči“ – Kč 2.000
6. Kurs kosení trávy – Kč 1.830 za víkend
7. Kurs přežití v divočině Českého lesa – Kč 3.800 za osobu na 3 dny
8. Kurs přípravy sushi doma – Kč 2.900 pro 2 osoby
9. Jiné možnosti apod.

Podle přílohy Víkend MF Dnes z 12. 12.
--

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Babičce jsme k sedmdesátce dali let horkovzdušným balonem. Byla nadšená a hned si zakoupila ještě jednu jízdu.

Další odpovědi
chachar1922

7. – To bych si přála moc. Strašně žeru pořady Beara Gryllse a určitě by mě to naučilo spoustu super věcí a bylo by to dobrodrůžo :)

Další věci mi nepříjdou (pro mě) nějak šíleně lákavé, snad jen ještě č.5

gecco

Z těchto bych věnoval tak 7. …
😉
Osobně se mi líbí třeba ´kurz bagrování´( http://www.dej­tonej.cz/darek/ba­grovani ) nebo ´speleologem na zkoušku´( http://www.da­rujzazitek.eu/pod­zemni-pruzkum-jeskyne/ )…
😉

anonym

Dva roky zpětně jsme s manželkou dostali od dětí vstupenky na představení " Sluha dvou pánů" do Národního divadla a můžu vám říct, že takový dáreček jsme ještě nedostali a abych byl upřimný, ani neočekávali. I když představení bylo nějak v únoru následujícího roku, velice jsme se těšili a opravdu to byl zážitek na celý život. Tímto ještě jednou děkujeme dětem za dáreček.
Jinak to, co píšeš, bych nedal jako dáreček nikomu, snad jen toho strojvůdce vnukům.

redy

1 a 5 bych brala, jdu volat babčině 🙂
Jsem neodpověděla proč, 5 je moje dávný přání.
A 1 mám ráda tyhlety velký čičiny 🙂

briketka10

9. Skok padákem, nebo let balónem pro mou
sestru ta by si to moc přála, ale já na to nemám.
Musela bych vyhrát vstupenku, nebo tak podobně.

Ta přání co napsala redy bych si též vybrala pro
sebe – mám ráda velké kočky odjakživa, ale musím
se spokojit s malými. S těmi velkými se setkávám
jen v ZOO jsou opravdu nádherné.

Drap

Určitě. Líbilo by se mi 2,5 a 7. A proč ? Proto že tyto aktivity jsou blízké nejen mě, ale myslím i mým blízkým. Seskok padákem, let rogalem a balonem už v naší rodině bylo jako dárek a setkalo se s úspěchem.

ivzez

Nelíbí se mi myšlenka „zážitkových“ dárků, víkendů, dovolených, …
Zážitky se podle mne nedají koupit, zážitky se musí prožít.

Možná Vám budu připadat „úplně mimo“, ale dávám přednost
času strávenému s příbuznými, přáteli, kamarády a známými…

zjentek

Správná otázka- …důvod?

arachis

Klidně všechno,mít na to. Kromě 6 a 8. Kosíme doma všichni a sushi nejíme. Sobě 7.

Emefej

Ano. Ke kulatému životnímu výročí jsem obdržel 3 (ale na jiné trati). V minulém zaměstnání jsem mnokokrát absolvoval různé varianty čísla 7 (ne jako dárek, ale jako součást výcviku).

led

Najviac sa mi páči bod 9.
1 – prechádzka s gepardem – ako je chovaný ako Kočka Pecivál a nie ako Kocúr v čižmách, je to len otázka nabrať odvahu k prvému kroku. :(
2,7 – stačí zobrať batoh a bez stanu sa vybrať peši po horách a dolinách a jesť čo príroda dá, je to lacnejšie a zaujímavejšie a ak pritom prespíte v zrucaninách starého hradu, niet čo riešiť (aj bez kofoly) – naozaj zážitok (povedzte kde, prídem robiť Bielu pani :)
3 – strojvodcom, dúfam bez cestujúcich, ale zase bez toho to nie je adrenalín :(
4 – prirodzený talent možno zistiť aj bez testu :(
5 – ako musher (mašerstv – riadenie psieho záprahu) len pre tvrdé povahy, nie je pre slabú ženu v lodičkách a večernej róbe :(
6,8 – to sa dá využiť aj neskôr, pokiaľ prežijete :)

Súhlasím s ivzez „Nelíbí se mi myšlenka "zážitkových“ dárků, víkendů, dovolených, …
Zážitky se podle mne nedají koupit, zážitky se musí prožít."

anonym

Od dětí jsem k šedesátým narozeninám dostal vyhlídkový hodinový let nad Krkonošema.Byl jsem poprvé v letadle.Bylo to super.Tenkrát jsem ale ještě nevěděl, že poletím dvacet hodin do Austrálie.

č.6 kosení trávy.....dělám to už od svých 12ti let, takže bych mohl vyučovat

Klaproth

Na vojně jsem si několikrát ve VVP Libavá a Boletice vychutnal zážitek č.7.

Šidlo

no, napadli mi vratné láhve a Miroslav Donutil, ktorý v jednej talkshow sám rozprával podobný zážitok…ale to bolo oboje s balónom…a dnes už sú asi prísnejšie normy a serióznejšie firmy

takže áno, ale:

  1. len veľmi seriózna firma s výbornými referenciami
  2. len veľmi blízki ľudia, ktorí opakovane a nahlas túžia po niečom konkrétnom a ak im ten zážitok predsa dobre nevyjde, nebude z toho koniec dobrého vzťahu

inak, to 4. je vôbec legálne?…nehovoriac o spornej etike?…a ked ten talent odhalia a dieťatu sa páči, budete mu ho x rokov financovať? a ked neodhalia nič? a ked je ten gén pre talent súčasne zodpovedný za nejakú chorobu?

M.a.r.a

Já bych bral seskok padákem, ale asi bych nic takového nedával, protože by to mohlo být dost nemilé překvápko.

lexx

tomu se říká nesmysly a rozežranost

annas

Formulace „zážirkový dárek“ není moje, seznam jsem převzala. Kromě toho jsem se dívala do nabídek – výraz se používá zřejmě jako „novotvar“.

Musím prohledat v Korpusu či jiných zdrojích, co na to říkají jazykoví odborníci.

ivzez

Myslela jsem si, že to nebude Váš obrat.

annas

Volala jsem do ÚJCAV a odbornice mně řekla, co jsem tušila, že jde o „novotvar“, který vznikl vlivem reklamy.

Není špatně pužitý, i když plvodní význam je jiný. .