pusinka50

Uvědomujete si to, vy, řidiči a řidičky?

Před časem tu nějak proběhla otázka, zda my, řidiči, stojíme na semaforech poctivě na brzdě do chvíle, než se rozsvítí zelená (oranžová), ač je auto na rovince a nikam neujíždí? Děláte to stále tak automaticky, že když před vámi stojí na semaforech auto se svítícími brzdovými světly, tak stojíte na brzdě taky?
Já se přiznám, že od doby položení té otázky, se víc kontroluji a brzdu povoluji, když zjistím, že se auto nehýbe. 🙂

Nejlepší odpověď
radce

Ano, uvědomuji si to, stojím na brzdě. A nebudu to měnit. Protože když zezadu přilítne nějakej dement kterej to neubrzdí, tak budu mít větší šanci, že mi u auta zbyde alespoň zdravej čumák. Nemluvě o vysvětlování policajtům, proč jsem naboural auto před sebou…
Doplňuji:
Venkovane, auta za vámi pravděpodobně nebyla zabržděna, pak funguje efekt kulečníkových koulí.
Se zdeformovaným zadkem se v tomto případě bohužel musí počítat, ale raději obětuji větší díru v zadku, než abych měl navíc v háji i čumák s motorem.

Další odpovědi
manon

Zrovínka dnes jsem si vzpomněla na tu nedávnou otázku a protože mi právě zelená na poslední chvilku utekla, tuše, že to stání bude nadlouho, změnila jsem přístup :))
Doplňuji:
radce: Vracím se k stání na brzdě :)

Drap

Uvědomuji si to, a pokud to neni nutné, tak na brzdě nestojím

Protiva

Já na brzdě nestojím. Občas zatáhnu ruční brzdu, pak při rozjezdu necouvnu ani o milimetr.

Funna

když nemusím, tak nestojím na brzdě…ale ono takových dokonale roných cest (teda aspoň u nás) aby se auto bez brzdy ani nehnulo zase není…

Matthew

já když se blížím k semaforům tak většinou jedu strašně pomalu aby mi to vyšlo a naskočila zelená a nemusel jsem vůbec brzdit, ale když už se stane a stojím, tak většinou nejdřív zkontroluji jestli musím stát na brzdě (někde z kopečka), když ne tak vlastně stojím na neutrál a nemám nohu na brzdě, ale když musím tak dám většinou ruční brzdu :) Tu předešlou otázku jsem bohužel nečetl tak doufám že jsem odpověděl k věci :)

honza19hk

proč stát na brzdě když to není potřeba.Navíc 16ti tunová Tatra se na rovince nehne.

venkovan

Osobně nohu z brzdy sundám a zatahuji ručku, protože některé koncové lampy na přívěsech nemají rády, když v nich brzdové světlo dlouho svítí – taví se v nich různé plastové příčky. Ale newzřídka si to taky odstojím s nohou na pedálu.
A pro kolegu který si myslí, že když bude zabržděn, tak tak daleko neodletí – no nevím, mne vyhodily dvě auta za mnou co dorazilo třetí o pět metrů dopředu. Naštěstí u mne to odneslo jen tažné zařízení. Ale obávám se, že zabržděný osobák bude nárazem ze zadu víc zdeformován, než nezabržděný.