Avatar uživatele
Džanička

Utržené klíště

Může se něco stát pokud vyndaváte klíště a utrhnete mu hlavičku,která zůstane v těle?Dnes měl syn na krku klíště,ale vyndala jsem ho naštěstí celé.Jak vy vyndaváte klíště..Jakým způsobem..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda před 5042 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Já to už leta dělám tak,že ho umučím jarem a zatím všichni žijem

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BENYTA

Mám zlomené žebro,a při čtení příspěvku od GRENEII,jsem se rozchechtala tak,až jsem zaječela bolestí.
Za ta léta se zvířátky jsem už vyzkoušela snad všechny způsoby vyndavání,směry hodinových ručiček,kývání,ka­pání oleje…Jar jsem nezkoušela,přece jen tam zůstane otevřená rána,i když nepatrná…Kývat jsem přestala,to jsem měla strach,že ho přetrhnu,točím pinzetou,bud normální nebo plastovou pro zvířátka.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Pokud utrhnete hlavičku a necháte ji tam, určitě se ranka zanítí. Hlavičku je třeba odstranit !! A vydesinfiko­vat ranku.

Pokud Vás klíště neinfikovalo do utržení hlavičky, pak Vás již ta hlavička neinfikuje, ale zanítit se to může pěkně.

Potírání zakouslého klíštěte je to nejhorší co můžete udělat. Klíště pomalu umírá a během této doby, pokud je infikované, tak určitě oběť infikuje. Jedině vykroutit, vyviklat a ranku potříd jódem, ajatinem a pod.

Již se to tady jednou probíralo. Velmi dobrý nástroj na vykroucení klíštěte je elektrikářský krokodýlek. Vyndavám svému kocourovi již několik let a ještě jsem ho neutrhl. Je to daleko snadnější než pinzetou. Klíště uchopím krokodýlkem a jednou zatočím. Klíště zůstane v krokodýlku a nikam neupadne. I to kroucení je bezproblémové, klíště se z krokodýlka nemůže vysmeknout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Vykroutím pinzetou na klíšťata. Neuvěřitelně klíšťat můžou psi, ty si to kolikrát vyškrábnou.

Přítelovo brácha měl docela velké klíště mezi zadkem a koulema. Musel mu ho můj přítel vyndat. A já když vidím jeho bráchu , tak mam co dělat abych se nesmála (neví, že o tom vím ) . Jenže, já si vždycky představim, jak mu to klíště asi vyndaval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Já měl klíště na ruce a raději jsem to řešil tak, že jsem uřízl celou ruku. Hold jistota je jistota.
...............
Ne vážně, zatím jsem neměl, ale prý se má vyvyklat pinzetou a potom ošetřit desinfekcí. Na klíště nesahat a spláchnout do záchodu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Greneia

Když tam zůstane hlavička, tak se rána může zanítit a navíc, pokud by tam ta hlavička zůstala, tak to klíště pustí do rány infekce, např. klíšťovou encefalitidu, boreliozu, případně další nechutnosti, manžel to nazval tak, že se tam ta hlavička lidově řečeno pobleje. (:-D)

Jinak používáme bylinný gel, viz odkaz, pouze natřeme a vyčkáme. Gel totiž působí rovnou dezinfekčně a to klíště se dokonce i samo pustí .. z nějakého důvodu ten gelík „donutí“ klíště pustit. Takže hlavička nám zatím nikdy nezůstala.

Zdroj: greneia-okg.webnode.cz/pro­ducts/produkt-2/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

To já měla klíště na prsu a vyndala jsem ho pinzetou na klíštˇata,kterou jsem používala na zvířata.To je jedno čím,ale hlavně že to šlo ven.Pak jsem klíště upálila a vyhodila.Ranku jsem vyčistila a je to čtrnáct dní -zatím žiju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOG

Ja jich mam kazdy rok nekolik a nedelam s tim zadne trable pinzetu a snazim se ho vykroutit – nejak doleva doprava,cca jedno.
Bohuzel zanechavaji ty potvory obcas fleky na kuzi.
Ale snazim se jim vyhybat a kdyz uz musim mezi ne,tak se sprejuju proti nim,nekdy to pomuze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Včera jsem 11 měsíčnímu synovi vytahovala klíště přímo z pupíku.Byl to mazec,hlavně je lechtivej,tak jsme na něm s manželem leželi a naštěstí se zdařilo.Správný postup při vyndání klíštěte,který nás učili na školení před měsícem je tento:Alkoholovým desinfekčním prostředkem klíště omráčit a potá tamponem klíště vyvyklat,až se samo pustí.Doma moc možností člověk nemá,tak jsem použila slivovici a pinzetu,protože do ohybu v pupíku bych se jinak nedostala.Nemají se používat olejové přípravky a kroutit se,jak jsme všichni zvyklí,pro¨tože olej nebo krém nutí klíště,aby vyvrhlo obsah do naší krve a kroucením pinzetou se může utrhnout část.V práci máme septoderm a tím se klíště potře a a pak"šmrdlám"č­tverečkem a hezky se pustí.Nedábno jsme takhle tahali klíště malé holčičce.Musím si ho vzít domů.Pokud zůstal kousek klíštěte,tak zajděte na chirurgii.Při místním znecitlivění,vám zbytek vyříznou nebo vyškrábnou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Loni jsem měla klíště na zádech a drželo se moc, moc. Sousedi mi ho nemohli vytáhnout, tak jsem pak jela na pohotovost.
Není to zcela přesně tak, jak píše Greneia. Pokud se klíště zakousne, případnou infekci v sobě máte i když se hlavička neutrhne. Stačí i když se zavrtne na chvilku.
A když se dusí, olejem či jarem, chytá se víc.
Je lépe použít běžné mýdlo, ne tekuté, na prstík nebo vat.tyčinku ho s vodou trochu nanesu a jemně, malými krouživými pohyby se vysune ven.
Bylo to za chvilku a předtím tím jsme ho dolovali delkem intenzivně.
Já jsem na další klíšťata použila ty kleštičky, co mám pro psy. Jde to dobře.
Pokud se utrhne hlavička, hrozí zanícení a sím další komplikace. A hlavně už nejde tak snadno ven.
Po vyjmutí samozřejmě dezinfekci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
člověk

pořiďte si do zásoby,obyčejnou jodovou tinkturu,dáte kapku na prsty a klíště prostě vytrhnete,jak zustane hlavička v těle,tak ji vyškrábnete,a místo potřete jodem,jak bude místo svědit,doporučuji potřít trochou obyč hořčice na sklidnění

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klarisa

Když jsem byla malá moje babička mi vytrhla klíště a zůstala mi v těle hlavička,musela jsem k doktorovi a ten mi to pak dezinfikoval a vyndal.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek