Altair-AC

Učíte se spíše žít, nebo umírat?

Doplňuji : Loendardo da Vinci pravil toto:,,Celý život jsem si myslel,že se učím žít,ale ve skutečnosti jsem se učil umírat."

Nejlepší odpověď
briketka10

Žiju tak, jako by byl každý den můj poslední.

Mám poklidný život bez překvapení. Plný
hudby, jakou mám ráda. A moc hodného
kocourka, který je na mě přisátý, jako klíště.
Moc ho miluju. 😁

Učit žít. Člověk se má stále co učit, ale já už
jsem svým věkem za zenitem. Tím učením
myslím studování něčeho co má pro mě význam.

Další odpovědi
led

Nie,
Žijem svoj život, tak aby som mohla
pri pohľade do zrkadla povedať nežiješ zbytočne
pri pohľade do minulosti povedať, nežila som zbytočne
pri pohľade do budúcnosti, nechcem a nebudem žiť zbytočne

Až pôjdete niekedy okolo môjho hrobu, prečítajte si epitaf na mojom náhrobku:
„Postoj pútnik,
hľa, tu leží tá šťastná,
čo nepremárnila svoj čas
a svoj život nežila zbytočne.“

Snáď som vás týmto „morbídnym“ príspevkom nazarazila svo svojich snoch a vidinách.

hapiky

Umírání je jedna z činností, kterou se ze známých důvodů nemusíme učit, protože to za nás udělá známá „odbornice“. Znám jen jednoho co se bál že neumře, proto když mu bylo 95.let tak se oběsil.

Kepler

Žít se učíme celý život, někdo se to naučí líp, někdo hůř. Ono to totiž není žádná sranda.
Jak říkal moudrý pan Werich: „Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“
Umírat se bohužel naučit nemůžeme, protože na to máme jen jeden pokus.

karel1412

Já bych řekl, že žít umíme už od narození, ale učíme se po zbytek života umírat šťastněji.

zjentek

Každej den ve mě něco umírá a tak se denně snažím něco oživovat, jak u blbých…

Lod, vo snoch ani nie, ale zarazilo mi to v krku kus stejku s tatarkou!

led

zjentek, nie je bezpečné pri jedení čítať, vraví stará skúsenosť. Len spomeňte na Adama, čítal tabuľku o Zákaze trhania jabĺk zo Stromu poznania a ohryzok mu ostal v hrdle na veky vekov. Amen

led

Snáď som vás svojou „morbídnou“ odpoveďou nezarazila vo svojich snoch a vidinách.