FlAsh_7

Učím se R správně? (viz popis)

Každý den (neflákám to) si dávám cca 5 minut na učení R. Nejedu na čas, ale na přesně danou tabulku s frázemi, kde místo R říkám D. Např. místo Francie říkám Fdancie. Tuto metodu jsem našel zde: (http://www.lo­gopedie.unas.cz/?tex­t=17-hlaska-r-1-cast-tr). Dělám to už cca 8 měsíců a výsledky vidím. Chci se jen zeptat, jestli byste něco změnili/ co byste dělali Vy? + nějaké rady. Děkuji Vám za Váš čas a za INTELIGENTNÍ odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Ptal jste, jak dlouho vám bude trvat, než se naučíte R.

Vložil jste

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-mi-bude-trvat-se-naucit-r-viz-popisek

"Jak dlouho mi bude trvat se naučit R? (Viz popisek: )

Odkaz, který jste uvedl, jsem vám našla já. . Máte v něm rady, jak postupovat, tedy vyslovovat přes D.

Ani jste za něj nepoděkoval. Pokud jste si jej našel znova sám, tedy otázka a moje odpověď byly zbytečné.

Pokud postupujete podle návodu, děláte to správně, ale neslyšíme vás. Zda jste se zlepšil, může ověřit logoped.

Další odpovědi
Pepa25

Ano, pomocí „d“ je to standardní postup. Klidně to víckrát opakovat (fddd) případně postupně přejít do „drnčivého“. Ale skutečně poradí jen logoped.

elkon

Výsledky není potřeba vidět, ale slyšet. Nejlíp ti poradí logoped.

Edison

Ne, když se ptáš tady.

Kelt

Tak se nahrej na mobil a porovnávej si to se správnou mluvou. Možná, že ti více poradí logoped. Já se taky denně učím jazyky a nechodím tady pro rady. Metod najdeš všude spoustu, ale záleží na tobě, co využiješ a co ti to dá.