Avatar uživatele
Ančikk

Učení anglických slovíček

Dobrý den, potřebuju poradit nějáký efektní způsob jek se pokud možno co nejrychlej naučit anglická slovíčka.Když si je čtu,nepomatuju si ani ťuk,prosím poraďte,.. :) Předem děkuji :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? barnajka před 4439 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
WeeBear

Hodně lidí (včetně mě) si pochvaluje učení polohlasem. Několikrát si to přečíst. Není to úplně nejrychlejší, ale funguje to. Při čtení ty slovíčka nejen dostaneš „do pusy“ a zvládneš je pak téměř bez problému vyslovit, oproti učení nových slovíček potichu, ale jde to tak do hlavy i rychleji, než tupým zíráním na kus papíru, či do obrazovky počítače, odkud se je učíš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
barnajka

Kamarádka si koupila ‚kartičky‘ a nemůže si je vynachválit, prý jí moc pomohly.
Já s učením slovíček problém nemám, ale když si tu a tam nějaký výraz nemůžu zapamatovat, ta kartičková metoda se mi taky docela osvědčila: prostě si problematický slovíčko napíšu na kousek papíru (nejlíp výkresu), připíšu i výslovnost, na zadní stranu český překlad…a když se mi chce, třeba si i načrtnu zjednodušený obrázek.
Už jen tím, že se takhle s každou kartičkou musíš piplat, se ti daný slůvko jemně začíná ukládat do paměti. Fakt, funguje to – věř mi! :)

Někomu prý pomáhají i asociace (řetězení, učení v souvislostech).
Já bych se do toho asi zamotala úplně, ale každýmu holt vyhovuje něco jinačího ;)

Pro inspiraci, jak fungují kartičky:
http://www.kar­ticky.cz/kartic­kycz/9-Jak-se-naucit-cizi-jazyk

A řetězení:
http://www.kar­ticky.cz/kartic­kycz/eshop/6-1-Retezy-anglictina

PS: Michale, snad nám tu nebalíš tazatelky, hm? ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Dobré je si je napsat velkým písmem na místa kam se často díváš, např. k hodinám na stropě

také je dobré si je namluvit na MP3/MP4 player a poslouchat je 3× za sebou problém je, že si pak pamatuješ pouze fonetickou verzi a ne tu jak se to píše.

Sice je to časově pracné, ale můžeš si udělat „video“ jako jsou na youtube karaoke, že se ti zobrazí slovíčko a přečte se (to si namluvíš)

Stačí ti program Windows Live Movie Maker

Jestli tě to zajímá jak si to udělat tak mi napiš na mail michal.kolesa@seznam.cz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek