Ančikk

Učení anglických slovíček

Dobrý den, potřebuju poradit nějáký efektní způsob jek se pokud možno co nejrychlej naučit anglická slovíčka.Když si je čtu,nepomatuju si ani ťuk,prosím poraďte,.. :) Předem děkuji :)

Nejlepší odpověď
WeeBear

Hodně lidí (včetně mě) si pochvaluje učení polohlasem. Několikrát si to přečíst. Není to úplně nejrychlejší, ale funguje to. Při čtení ty slovíčka nejen dostaneš „do pusy“ a zvládneš je pak téměř bez problému vyslovit, oproti učení nových slovíček potichu, ale jde to tak do hlavy i rychleji, než tupým zíráním na kus papíru, či do obrazovky počítače, odkud se je učíš.

Další odpovědi
barnajka

Kamarádka si koupila ‚kartičky‘ a nemůže si je vynachválit, prý jí moc pomohly.
Já s učením slovíček problém nemám, ale když si tu a tam nějaký výraz nemůžu zapamatovat, ta kartičková metoda se mi taky docela osvědčila: prostě si problematický slovíčko napíšu na kousek papíru (nejlíp výkresu), připíšu i výslovnost, na zadní stranu český překlad…a když se mi chce, třeba si i načrtnu zjednodušený obrázek.
Už jen tím, že se takhle s každou kartičkou musíš piplat, se ti daný slůvko jemně začíná ukládat do paměti. Fakt, funguje to – věř mi! :)

Někomu prý pomáhají i asociace (řetězení, učení v souvislostech).
Já bych se do toho asi zamotala úplně, ale každýmu holt vyhovuje něco jinačího ;)

Pro inspiraci, jak fungují kartičky:
http://www.kar­ticky.cz/kartic­kycz/9-Jak-se-naucit-cizi-jazyk

A řetězení:
http://www.kar­ticky.cz/kartic­kycz/eshop/6-1-Retezy-anglictina

PS: Michale, snad nám tu nebalíš tazatelky, hm? ;)

Michal Kole

Dobré je si je napsat velkým písmem na místa kam se často díváš, např. k hodinám na stropě

také je dobré si je namluvit na MP3/MP4 player a poslouchat je 3× za sebou problém je, že si pak pamatuješ pouze fonetickou verzi a ne tu jak se to píše.

Sice je to časově pracné, ale můžeš si udělat „video“ jako jsou na youtube karaoke, že se ti zobrazí slovíčko a přečte se (to si namluvíš)

Stačí ti program Windows Live Movie Maker

Jestli tě to zajímá jak si to udělat tak mi napiš na mail michal.kolesa@seznam.cz